Spor

Sergen Yalçın'ın sözleşmesi uzatılacak

27 Haziran 2020 15:42

Son iki haftada 8 gol atarak 6 puan toplayan Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Sergen Yalçın'la 2022/23 sezonunun sonuna kadar sözleşme uzatmayı planlıyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın'ın geldikten sonra gösterdiği teknik direktörlük performansını ve gençleri takıma adapte etme şeklini çok beğendi ve başkanlık süresinin sonuna kadar yola devam etme kararı aldı.

Abdullah Avcı'nın gönderilmesi sonrası Sergen Yalçın ile 1.5 yıllık anlaşma sağlayan Çebi, 47 yaşındaki teknik adamın sözleşme aşamasında maaş konuşmamasını da takdir etmişti.

Fanatik'in haberine göre 1 yıllık sözleşmesi kalan Sergen Yalçın ile lig biter bitmez yeniden masaya oturacak olan Ahmet Nur Çebi, 2022/23 sezonu sonuna kadar sözleşme tazeleyecek. Bu imzayla kalmayacak olan Ahmet Nur Çebi, futbol takımının yapılanması konusunda da Sergen Yalçın'ın raporuna, finansal imkanlar elverdiği müddetçe birebir uymaya çalışacak.

Puan ortalaması 2'yi buldu

Beşiktaş'a kısa sürede ciddi bir etki eden Sergen Yalçın, siyah-beyazlıların başında teknik direktör olarak çıktığı 10 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Trabzonspor ve Galatasaray ile berabere kalan Sergen Yalçınlı Beşiktaş, Başakşehir ve Antalyaspor'a ise mağlup oldu.

Sergen Yalçın, 10 maçta 20 puan toplayarak 2 puan ortalaması yakaladı. Abdullah Avcı döneminde ise 19 maçta 30 puan toplamış ve maç başına 1.57 ortalamada kalmıştı.