Seçim 2024

Seçimi kaybeden AKP'li başkan belediyeye ait telefon hattı ve sosyal medya hesaplarını vermedi

28 Nisan 2024 18:25

Kars Selim'de seçimleri kaybeden AKP'li başkan, 30 yıldır belediye başkanları tarafından kullanılan telefon hattını ve belediyenin sosyal medya hesaplarını iade etmedi.  

Kars’ta, Selim Belediyesi’nin gelir-gider tablosu belediye binasına asıldı. Belediye kasasında 14 milyon 459 bin 535 TL bulunurken; toplam borç ise 15 milyon 441 bin 627,33 TL olarak açıklandı. Selim Belediye Başkanı Barış Koç, belediye binasına asılan diğer pankartın detaylarını ise ANKA'ya anlattı. 

Koç, yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattının geçmiş belediye başkanı tarafından üç ay önce kendi adına geçirildiğini söyledi.

Koç şöyle konuştu:

"AKP'den CHP'ye geçmiş olan belediyelerde şeffaflık ilkelerine bağlı kalarak gelir-gider tablolarımız belediyenin sağında ve solunda mevcuttur. Ancak bunların dışında bizim Selim Belediyemize asmış olduğumuz farklı bir pankartımızı da arkamda görüyorsunuz. Bu pankartımızda yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattı geçmiş belediye başkanı tarafından üç ay önce kendi adına geçirilmiş. Ve lüks bir marka telefon belediyemiz adına faturalandırılmış. Faturalandırılmış olan telefon, telefon hattı, sosyal medya hesaplarımız kuruma teslim edilmemiştir. Bunu kendisine buradan belirtmek istiyorum, tüm kamuoyunun da bilgisine sunuyorum. Devlette devamlılık esastır."