Gündem

Saygı Öztürk: "20 bürokrat işe gitmeden maaş alıyor" diyen MHP'li meclis üyesini, “yukarının emri” diyerek istifa ettirdiler

"Konuşmalarında Cumhur İttifakı'na zarar veriyorsun" denmiş

11 Nisan 2023 10:55

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, belediye bütçesinin nereye harcandığını soran Ankara'nın Sincan ilçesinin MHP'li Belediye Meclis üyesi Hamdi Yılmaz’ın, “yukarıdan emir geldi” denilerek istifa ettirildiğini yazdı.

Öztürk, yazısında, yaşananları şöyle aktardı:

“Hamdi Yılmaz, meclis toplantısında, belediye meclis üyelerinin hiçbir yetkisinin olmadığını, 1,5 milyon lira bütçeleri olmasına rağmen bunun nerelere harcandığı konusunda da bilgiye sahip olamadıklarını belirtti. Yılmaz, ‘Yerel basın parayla susturuluyor. 20 bürokrat işe gelmeden maaş alıyor. Vallahi vebal altındayız’ dedi. Acaba, bu üyenin başına bu sözlerinden dolayı bir şey geldi mi diye merak ettim.

Hamdi Bey'i telefonla aradım. ‘Konuşmak istemiyorum’ dedi.

Başka bir meclis üyesi neler yaşandığını şöyle aktardı:

‘O konuşmanın yapıldığı günün gecesi Hamdi Yılmaz'ı, gece saat 24.00 civarında MHP Sincan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz arıyor. Hamdi Bey, bu telefona cevap vermiyor. Az sonra diğer başkan yardımcısı Mustafa Uyar arıyor. Hamdi Yılmaz'a, ‘Konuşmalarında Cumhur İttifakı'na zarar veriyorsun. Bize yukarıdan emir geldi, belediye meclis üyeliğinden istifa etmen istendi. Partide ise kalabileceğin söylendi' diyor. Hamdi Yılmaz da, başına bir şey gelebileceğini dikkate alıp sabah hem belediye meclis üyeliğinden hem de MHP üyeliğinden istifa dilekçelerini veriyor. 9 yıldır meclis üyeliği yapan Hamdi Yılmaz'ın belediye meclis üyeliği ve parti üyeliği de, ‘Belediyede 20 bürokrat işe gitmeden maaş alıyor' dediği için bitiyor.’”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.