Dünya
BBC Türkçe

Şişeler karıştı; şanslı müşteriye 35 bin liralık bir şarap servis edildi

Kaırşıklık, müşterinin "inanılmaz güzel" bulduğu şişeden bir tane daha istemesiyle ortaya çıktı

17 Mayıs 2019 06:49

İngiltere'de bir restoranda, kırmızı şarap sipariş edilen bir masaya yanlışlıkla 4,500 sterlin değerinde bir şişe servis edildi. Şişenin Türk Lirası'ndaki değeri yaklaşık olarak 35 bin.

Manchester'daki Hawksmoor isimli restoranın işletmecileri, yapılan hatayı ancak şişe bittikten sonra fark etti. İsmi açıklanmayan müşterinin ısmarladığı şişenin ise 260 sterlin değerinde bir Fransız şarabı olduğu açıklandı. Yalnızca 500 adet üretilen 2001 mahsulü Chateau le Pin Pomerol isimli şarabı servis eden garson da yaşadığı "dehşete" karşın işine devam ediyor.

Twitter üzerinden yapılan karışıklığı sosyal medya kullanıcılarına duyuran restoran, esprili bir dille, şarabı içen müşteriye ayrı, servis eden çalışana ayrı bir mesaj verdi.

İş yerinden, yanlışlık yapan çalışanına: Enseyi karartma, biz seni seviyoruz

Yapılan paylaşımda, "4500 sterlin değerindeki 2001 mahsulü Chateau le Pin Pomerol içen müşterimize, umarımız geceniz güzel geçmiştir, diyoruz. Şarabı hata ile servis eden çalışanımıza da mesajımız var; enseyi karartma, böyle hatalar olur, biz seni seviyoruz" denildi.

Müşteri ikinci bir şişe daha sipariş etti ama...

Paylaşıma yorum yapan sosyal medya kullanıcıları, işletmecileri, çalışanı sorumlu tutmadıkları için alkışladı.

Restoranın sahibi olan Will Beckett, hatanın, iki benzer şişe arasında, hayli kalabalık bir saatte gerçekleştiğini açıkladı.

Beckett, ismi açıklamayan çalışan ile yaşadığı dehşet geçtikten sonra dalga geçmeye başlayacağını da söyledi.

Şanslı müşterilerin "inanılmaz güzel" buldukları şaraptan bir şişe daha istedikleri zaman karışıklığı öğrendikleri de belirtildi.

Cult Wines isimli siteye göre, 2001 Chateau le Pin Pomerol'den yalnızca 500 adet üretildi.

vivino.com isimli sitede, Bordeaux tipi şarabı "efsane" olarak değerlendiriyor.

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir