Gündem

'Sahte peygamber' mağduru anlattı: "Rafet Efendi, 'Mümin lükse kaçmaz, iPhone’u bana ver, kendine tuşlu telefon al' dedi"

"Tuşlu telefon almam için 200 lira gönderdi"

23 Ekim 2019 11:49

Kocaeli’de kendisini ‘peygamber ve evliya’ olarak tanıtan ‘Rafet Efendi’ lakaplı Şaban Özdil hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. 

Şikâyetçi olan mağdurlardan biri Özdil’in “Mümin lükse kaçmaz” diyerek 7 bin liralık telefonunu istediğini, karşılığında ise 200 lira göndererek “Kendine tuşlu telefon al” dediğini anlattı.

‘Rafet Efendi’nin sürekli ayetlerle konuştuğunu ve müritlerini sınavdan geçirdiğini söyleyen bir mağdur yaşananları şöyle aktardı: 

"Hissettiğime göre sen yüksek şeyler kullanıyormuşsun, mümin lükse kaçmaz, kocadan yüksek kullanmaz’ dedi. Ben de ‘Haklısınız’ dedim. Telefonumun fiyatını sordu. Ben de (Iphone 7 Plus) taksitle 7 bin liraya aldığımı söyledim. Bana ‘Zaten biliyordum, hissetmiştim, gönder’ dedi. Ben de telefonumu Rafet’e gönderdim. Aradan 2-3 ay geçmesine rağmen telefonum gelmedi. Teyzeme telefonumun gelmediğini söyledim. O da ‘Telefon gelecek, sabırlı ol, sen böyle mi imtihandan geçiyorsun?’ diye bana kızdı"