Gündem

Saadet iftarında kavga

Saadet Partisi’nin İstanbul’da düzenlediği iftar yemeğinde arbede yaşandı. Salondaki masa ve sandalyeler devrilirken, gazeteciler de darp edildi.

21 Ağustos 2010 03:00

T24 - Saadet Partisi’nin İstanbul’da düzenlediği iftar yemeğinde arbede yaşandı. Salondaki masa ve sandalyeler devrilirken, gazeteciler de darp edildi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş, olaylar nedeniyle iftar yemeğinden ayrıldı.
 


Saadet Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen iftar yemeğinde olaylar çıktı.

İftarın düzenlendiği otelin girişinde toplanan protestocu grup, ''İstifa'' yazılı pankartlar açarak, partinin Genel Başkanı Numan Kurtulmuş aleyhine sloganlar attı. Düdük çalan gruptakiler, ellerindeki kırmızı kartları da havaya kaldırdı.

Gruptakiler ayrıca, otele giriş yapan araçlara, Necmettin Erbakan'ın Ankara'daki il başkanları iftarında yaptığı konuşmanın bir bölümünü içeren metni dağıttı.Kur'an okunurken kavga

Otele gelen Numan Kurtulmuş'un içeriye girişi sırasında protestocu grup ile protestoya tepki gösteren partililer arasında tartışma çıktı.

Protestocu grubun, salonda Kur'an-ı Kerim okunduğu sırada karşı grupla tartışmasını sürdürmesi üzerine arbede yaşandı.Basına da saldırdılar

Olayı görüntülemek isteyen basın mensupları iki grubun arasında kalarak darp edildi. Polisin de müdahalesiyle protestocu grup dışarıya çıkarıldı.

Yaşananların ardından darp edilen gazeteciler, olaya tepki göstererek salonu terk etti.

Bunun üzerine Genel Başkan Kurtulmuş, içeride kalan basın mensuplarının yanına geldi.Gazetecilerden protesto

Gazetecilerinden özür dileyen Kurtulmuş, dışarıya çıkan basın mensuplarının tekrar salona dönmesini istedi.

Partililerin ikna çabalarına rağmen dışarıdaki gazeteciler, toplu olarak programı izlememe kararı aldı.Kurtulmuş salonu terk etti

İftar yemeği sırasında da salonda sloganlar atarak protestoyu sürdüren grup, içerideki masa ve sandalyeleri devirdi.

Grubun kendisine doğru yönelmesi üzerine Numan Kurtulmuş, iftar yemeğinin verildiği salondan ayrıldı.

Polis olayı yatıştırmaya çalışırken, protestocu grup ise sloganlar eşliğinde eylemini sürdürüyor.


Akyüzlü: Teşkilata mal edilemez

Öte yandan, protestoyu gerçekleştiren gruptakiler Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyesi olduklarını söylediler.

İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Akyüzlü ise böyle bir tepkiyi tasvip etmenin mümkün olmadığını belirterek, ''Kimse bunu teşkilat adına lanse edemez'' diye konuştu.