Spor

Rum takımı Türk hakeme itiraz etti, UEFA kabul etti

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, durumu standart bir uygulama olarak değerlendirdi

26 Kasım 2019 18:29

UEFA Avrupa Ligi'nde Dudelange ile APOEL arasında oynanacak maça atanan hakem Halis Özkahya, Kıbrıs Cumhuriyeti Futbol Federasyonu'nun itirazı üzerine değiştirildi.

NTV'den Selim Sayarı'nın haberine göre, APOEL futbol kulübü, deplasmanda oynayacağı Avrupa Ligi karşılaşmasını yönetecek Türk Hakem Halis Özkahya'ya ve yardımcılarına itiraz ederek hakem değişikliği talebinde bulundu.

UEFA bu talebi kabul ederken, perşembe akşamı Lüksemburg'ta oynanacak karşılamaya Özkahya'nın yerine İtalyan hakem Gianluca Rocchi'yi atandı.

Servet Yardımcı: Standart bir uygulama

Konu ile ilgili NTV'ye konuşan TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, UEFA yetkililerinin kendisine bu durumun operasyonel bir karar olduğunu söylerken, durumu standart bir uygulama olarak değerlendirdi. Yardımcı, Halis Özkahya'nın önümüzdeki hafta farklı bir maça atanacağının yine UEFA yetkileri tarafından kendisine iletildiğini dile getirdi.

UEFA tarafından bu kararın olağanüstü bir şekilde değerlendirilmediğini sözlerine ekleyen Servet Yardımcı, durumun UEFA tarafından normal karşılandığını belirtti.