Dünya

Putin'den kendisine "çılgın o..... çocuğu" diyen Biden'a yanıt: Kabalık; Biden'ı Trump'a tercih ederim

22 Şubat 2024 21:30

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Joe Biden'a hakaret etti ve kendisini Rusya'da cezaevinde ölen muhalif lider Aleksey Navalni ile kıyaslayan potansiyel seçim rakibi Donald Trump'a tepki gösterdi. Putin, Biden'ın açıklamalarının "kabalık" olarak değerlendirerek, "ABD Başkanı olarak Biden'ı Trump'a tercih ederim. ABD Başkanı kim olursa olsun beraber çalışmaya hazırız" dedi. 

ABD Başkanı Joe Biden, dün Kaliforniya'daki seçim kampanyası için bir bağış toplama etkinliğinde Rus mevkidaşı Vladimir Putin'i "çılgın bir o... çocuğu" olarak adlandırdı.

San Francisco'daki buluşmada iklim değişikliği hakkında konuşan Biden, şunları söyledi:

"Bu, son varoluşsal tehdit, iklimdir. Putin gibi çılgın bir o... çocuğumuz var ve diğerleri... Her zaman nükleer çatışma konusunda da endişelenmek zorundayız."

"Biden'ı Trump'a tercih ederim"

ABD Başkanı Biden'ın Putin'e yönelik sözlerine Rus lider yanıt verdi.

Rusya'nın Kazan kentinde modernize edilmiş Tu-160M nükleer kapasiteli stratejik bombardıman uçağının test sürüşüne katılan Putin, Biden'ın hakkında söylediği sözleri "kabalık" olarak nitelendirerek, "ABD Başkanı olarak Biden'ı Trump'a tercih ederim. ABD Başkanı kim olursa olsun beraber çalışmaya hazırız" diye konuştu.

TIKLAYIN - Biden, Putin'e "çılgın o.. çocuğu" dedi