Seçim 2024

Prof. Dr. Naci Görür, hangi partilerden belediye başkan adaylığı aldığını açıkladı

Görür, teklifleri kabul etmediğini söyledi

07 Şubat 2024 06:59

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 31 Mart yerel seçimleri için kendisine iki partiden başkan adaylığı geldiğini söyledi. Görür, siyaset dışında olması gerektiğini kaydetti.

Prof. Dr. Naci Görür, Candaş Tolga Işık'ın programına konuk oldu.

Görür, kendisine Belediye Başkan adaylığı teklif edildiğini söyledi. İki partinin de teklif ettiğini söyleyen Görür, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklif edildi. İstanbul Büyükşehir'i İyi Parti teklif etti, Elazığ Belediye Başkanlığını CHP etti. Teklifler oldu, çok teşekkür ederim beni onare ettiler" dedi.

Candaş Tolga Işık'ın "Kabul etmediniz mi?" sorusuna ise Naci Görür şu yanıtı verdi;

"Kabul edip etmemek değil benim yoluma yöntemime inancıma ters. Ben partiler dışı siyaset dışında olmalıyım ki beni AK Parti de dinlesin CHP de dinlesin, MHP'de dinlesin. Beni takip edenlerin önemli bir kısmı AK Partili, MHP'li.

Yazıyorlar bana 'Hocam Allah senden razı olsun' diye. Ben bir partinin adamı olabilir miyim yani? Naci Görür olarak bir oyum var o ayrı. Ama biz bu deprem belasını bu ülkenin başından def edeceksek Türkiye Cumhuriyeti olarak, hükumetiyle, muhalefetiyle, siyaseti bu işin dışında bırakmamız gerekiyor.
"