Dünya

Pasaportunun arasında kokainle yakalanan turist tutuklandı, 20 yıl hapis cezasıyla yargılanacak

07 Mayıs 2024 12:30

T24 Dış Haberler

Tayland'da göçmen bürosu personeli tarafından pasaportunun arasında bir torba kokainle yakalandığı iddia edilen İngiliz turist, Tayland'da 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Londra'nın kuzeyindeki Enfield'den gelen 29 yaşındaki Jamie Louis Swain, Etihad Havayolları uçağıyla Phuket, Tayland'a geldi.

Pasaportunu memura uzattığı esnada polis, vize damgasını yerleştirmek için boş bir sayfa bulmak üzere belgeyi karıştırırken içinde beyaz toz bulunan küçük bir plastik poşeti fark ettiğini söyledi. 

Memurlar, Swain'in küfür etmeye ve titremeye başladığını, şaşkınlıkla tepki verdiğini, bunun da yetkilileri daha fazla inceleme yapmaya ve bagajını taramaya sevk ettiğini belirtti. 

Phuket Uluslararası Havalimanı'nda tutuklanan Swain'ın taşıdığı madde test edildi ve 0.42 gram kokain olduğu doğrulandı.

Phuket Havaalanı Güvenlik şefi Polis Albay Padthongtew Damapong şunları söyledi: "Bir pasaport memuru, turistin pasaportunu kontrol ederken kokaini buldu. Şüpheli, kokaini ülkeye sokmak ve bulundurmak suçlamasıyla tutuklandı ve daha fazla yasal işlem yapılmak üzere Sakhu Karakoluna teslim edildi. 

Tayland Narkotik Yasası uyarınca, ülkeye kokain ithal etmek 20 yıl hapis cezası ve 100 bin euro para cezasını gerektiriyor.