Gündem

Palu Ailesi'nin damadı Tuncer Ustael hakkında yeni soruşturma

Adli Tıp raporunda Palu Ailesi’nin akıl sağlığı ile ilgili bir sorun bulunmadığı vurgulandı

03 Eylül 2019 14:00

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ilk kez ele alınan ve 3 cinayet, tecavüz ve işkenceyle suçlanan Palu ailesi hakkında Adli Tıp raporunun açıklanmasının ardından Müge Anlı, Tuncer Ustael hakkında açılan yeni soruşturmayı da canlı yayında duyurdu.

Kocaeli’de yaşayan Palu ailesine damat olarak giren ve kendisini ‘cinci hoca’ olarak tanıtan Tuncer Ustael'in, aile ile birlikte cinayet, tecavüz ve işkence gibi suçları işlediği ortaya çıkmıştı. Bu suçlamaların ardından tüm aile tutuklandı. Palu Ailesi ile ilgili Adli Tıp raporunu açıklayan Müge Anlı, Tuncer Ustael hakkında açılan yeni soruşturmayı da ilk kez canlı yayında duyurdu.

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı Tuncer Ustael hakkında yeni soruşturma başlattı. İki başlık altında yürütülen soruşturmada, Meryem Tahnal’a tecavüz ve çocuklara yönelik kötü muamele Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından araştırılacak.

Palu Ailesi raporu

Müge Anlı, Palu ailesi hakkındaki Adli Tıp raporunu açıkladı. Raporda, Palu Ailesi’nin akıl sağlığı ile ilgili bir sorun bulunmadığı vurgulandı. Palu ailesinin avukatı Alper Bayrak ise rapora itiraz ettiklerini açıkladı.

Palu Ailesi kim?

Kocaeli'de yaşayan Palu ailesi, birkaç ay önce Türkiye'nin gündemine oturdu.

Havva Palu, Aralık ayı sonunda oğulları İsa ve Fatih ile birlikte Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurarak, kayıp kızı ile torununun bulunmasını istedi.

Meryem Tahnal, 2008 yılında; kızı Melike Tahnal da 2009 yılında kayboldu.

Anne Havva Palu, 2011 yılında polise verdiği ifadede, kızı Meryem Tahnal'ın cezalandırılmak amacıyla diğer kızı Emine'nin eşi Tuncer Ustael tarafından bir ağaca bağlandığını ve aç bırakıldığını, Meryem'in de bir süre sonra rahatsızlanarak öldüğünü anlattı.

Yine aynı ifadeye göre, Meryem Tahnal, erkek kardeşi İsa Palu ve eniştesi Tuncer Ustael tarafından Kocaeli'nin Tütünçiftlik bölgesinde bir yere gömüldü.

Anne Havva Palu, yine 2011 tarihli ifadesinde torunu Melike'ye ise "içine cin kaçtığı gerekçesiyle" yine Tuncer Ustael tarafından önce ispirto, sonra da sirke içirildiğini söyledi. İfadeye göre, Melike de kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

Havva Palu ifadesinde Melike'yi yıkadığını, beyaz bir çarşafa sardıktan sonra gömdüklerini de aktardı.

Bu ifade, ailenin diğer üyeleri tarafından da desteklenirken, konuyla ilgili emniyet ve savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.