Gündem

Özgür Özel'den Bornova Anadolu Lisesi ile ilgili iddialara tepki

İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’nin korusuna Suriyeli çocuklar için anaokulu yapıldığına dair iddialar gündem olmuştu

04 Ocak 2024 10:08

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'deki Bornova Anadolu Lisesi’nin (BAL) korusunun yıkılarak onun yerine Suriyeli çocuklar için anaokulu yapılacağı yönündeki iddialara tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özel, "Binlerce mensubundan biri olduğum Bornova Anadolu Lisesi ailesine bunu yaşatamazsınız. Bu hatadan derhal geri dönülmelidir. Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nın, öğrencilerinin ve velilerinin yanında bu rezaletin karşısındayız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de dün X hesabından açıklama yaparak, "Bornova Anadolu Lisesi kampüsüyle ve korusuyla bir bütündür. İzmir’in bu eşsiz mirasının şantiyeye çevrilerek talan edilmesine asla müsaade edemeyiz. Kampüsümüzün yaşaması için direnen tüm öğrencilerin ve velilerin yanındayım” demişti.

Ne olmuştu? 

Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergin, İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’nin korusuna Suriyeli çocuklar için anaokulu yapıldığına dair bir haber yayımlamıştı. Haberle ilgili açıklama yapan İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ise BAL arazisine ihtiyaçtan dolayı anaokulu inşa edildiğini belirtmiş ancak okulun Suriyeli çocuklara özel olmadığını açıklamıştı.