Gündem

(ÖZEL)- TAKSİM'DE DUYGU SÖMÜRÜSÜNE TEPKİ

- Yanında taşıdığı çöp poşetindekileri farklı noktalarda açarak içindekileri yiyormuş gibi yapan kadın tepki çekti

09 Kasım 2018 15:49

- Yanında taşıdığı çöp poşetindekileri farklı noktalarda açarak içindekileri yiyormuş gibi yapan kadın tepki çekti.

- Çevredekilerin tepkisi üzerine poşeti alan kadın hızla uzaklaştı.

 

Haber-Kamera: Hakan KAYA-Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA)- Taksim İstiklal Caddesi\'nde sürekli yanında bulunan poşetteki çöpleri karıştırarak duygu sömürüsü yapan kadına çevredekiler tepki gösterdi. Kendisinin görüntülendiğini anlayan kadın, yanında taşıdığı çöp poşetiyle gözden kayboldu.

Gün boyu yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan İstiklal Caddesi\'nde insanların duygularını istismar ederek yardım toplayan bir kadın, yoldan geçenlerin tepkisini çekti. Cadde üzerinde birçok noktada durarak yanında taşıdığı çöp poşetinde bulunanları yiyormuş gibi yapan kadın, çevredeki vatandaşlardan kendisine yardım etmesini bekledi. Yoldan geçen bir kişi ise, farklı noktalarda gördüğü kadının yanına giderek duygu sömürüsü yapmaması konusunda uyarıda bulundu. Kendisinin görüntülendiğini anlayan kadın, çöp poşetindeki bardağı fırlattı. Kadın daha sonra yanında getirdiği çöp poşetindeki yiyecekleri alarak gözden kayboldu.

 

GERÇEKTEN İHTİYACI OLAN İNSANLARA ENGEL OLUYOR

Kadının duygu sömürüsünü anlayarak onu uyaran kişi, \"Burada az önce acıyarak yanına geldiğimiz kadın, yoldan geçen bir kişi yardım amaçlı iki tane dürüm yaptırarak verdi. O dürümleri yemedi , sakladı. Bu kadın sadece önündeki çöpleri karıştırıyor kendisini yardıma muhtaçmış gibi göstererek duygu sömürüsü yapıyor. Gerçekten bu tür insanlar yardıma ihtiyacı olan insanlara engel oluyor\" dedi.

\"Ben birkaç kere böyle kişilere denk geldim\" diyen kadın, \"İnsanların duygularıyla oynuyorlar. Ben yukarıda kendisini uyardım \'Niye bunu yiyorsunuz, sana iki tane dürüm verdiler onu neden yemiyorsun\' dedim.  Oradan ayrılarak buraya geldi. Ben de takip ettim. Oradan topladığı torbasını başka bir yerde yeniden açtı. Biz burada insanlarımızı uyarıyoruz. Kesinlikle bu tür insanlara inanmasınlar\" diye konuştu.

 

Görüntü Dökümü:

------------------------

-İstiklal Caddesi\'nden görüntü

-Cadde üzerinde çöp poşetini karıştıran kadın

-Kadının çöpteki yiyecekleri yermiş gibi yapması

-Yoldan geçen bir vatandaşın kadına tepki göstermesi

-Kadınla konuşması

-Kadının kendisini görüntüleyen kişiye saldırması

-Kadının çöp poşetini toplayarak uzaklaşması

-Tepki gösteren kadın ile röp

-Genel ve detaylar

 

DHA FEED

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir