Gündem

Oyuncu Talat Bulut’un 100 bin liralık tazminat davası reddedildi

31 Ekim 2019 14:10

Oynadığı dizide kostüm asistanı olarak çalışan Özge Ş.’yi taciz ettiği ileri sürülen oyuncu Talat Bulut, konu hakkındaki soruşturmada takipsizlik kararı verilmesinin ardından Özge Ş.’ye 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Bugün görülen duruşmada mahkeme, Talat Bulut’un açtığı 100 bin liralık manevi tazminat davasının reddine karar verdi.

Büyükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Ceren Aslan, Talat Bulut’u 8 yıldır tanıdığını söyleyerek “Ben menajerlik şirketinin sahibi olduğum için Talat Bey ile çalışmaktayım. Bu dönemde Talat Bey’in yaşadıklarına şahit oldum. Kendisinin film çekimleri iptal edildi. Reklam işbirliği ile anlaşmamız iptal edildi. Maddi ve manevi zarara uğramıştır. Ortaya atılan iddia sonucunda yaşadığı linç kampanyasında psikolojik olarak rahatsızlık yaşamıştır ve bu konuda bir doktordan yardım almıştır. Büyük zarara uğramıştır” şeklinde beyanda bulundu.

“Kanıtlamak zor”

Söz alan davalı avukatı ise tanık beyanında aleyhe olan hususları kabul etmediklerini söyleyerek, “Müvekkilimin olaylarından sonra tüm mağdurlar çıkıp davacının onlara yaptıklarını anlatmıştır. Bu nedenle linç kampanyasına müvekkilim sebebiyet vermemiştir. Cinsel istismarı kanıtlamak zordur çünkü gizli olur. Bu konular hassas konulardır burada tartışılması doğru değildir. Davanın reddine karar verilmesini talep ederiz” dedi.

Talat Bulut’un avukatı ise müvekkiline atılan suçun iftira olduğunun Yargıtay tarafından kabul edildiğini söyleyerek “Müvekkilim sosyal medyada linç edilmiştir. Linç girişimi bu olay ile başlamıştır. Müvekkilimin kızı bu olaydan çok etkilenmiştir. Davamızın kabul edilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kararını açıklayan hâkim Talat Bulut’un açtığı 100 bin liralık manevi tazminat davasının reddine karar verdi.

Ne olmuştu?

Bir televizyon dizisinde başrol oyuncusu olan Talat Bulut’un tacizine uğradığını öne süren dizinin kostüm asistanı Özge Ş., Bulut hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturmada, Talat Bulut hakkında ‘delil yetersizliği’ nedeniyle takipsizlik kararı vermişti. Talat Bulut, taciz edildiğini öne süren Özge Ş. hakkında Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.