Spor

Okan Buruk: Taraftar bayrakları hazırlasın, sıra 25. şampiyonlukta

"Bizde her şeyin gerçeği var, şampiyonluğun da yıldızın da"

26 Mayıs 2024 21:25

Galatasaray, Süper Lig'de 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamladı. Sarı kırmızılılar üst üste 2. şampiyonluğunu toplamda 24. şampiyonluğunu ilan etti. Okan Buruk maçın ardından 25. şampiyonluk için çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

Konyaspor'u depklasmanda 3-1 yenen Galatasaray şampiyon oldu. Sarı kırmızılılar 24. kez mutlu sona ulaştı.

Okan Buruk maçın ardından taraftara seslendi.

Buruk, "Çok mutluyuz, zor bir ortamdı. Konyaspor küme hattındaydı ama hak ederek, çok iyi oynayarak kazandık. Geçen hafta da söyledim. Her zamanki gibi Mayıslar bizim oldu. Şimdi 25. şampiyonluk için hazırlansınlar. Ben tabii ki taraftarımızla birlikte yaşıyorum. Onlara hizmet etmek zorundayız. Çok iyi bir oyuncu gurubu ile birlikteyiz. Hep birlikte büyük bir iş başardık. En çok şeyi taraftarlar hak ediyor." dedi.

"Bizde her şeyin gerçeği var, şampiyonluğun da yıldızın da"

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Buruk, "Bir senedir şampiyon olamıyorduk, o yüzden çok mutluyuz. Geçen seneki şampiyonluktan sonra bu sezon daha zor bir yarış vardı. 11 aydır çalışıyoruz, 56. maça çıktık. Galatasaray takımı hem ligin üstünde futbol oynadı hem de Şampiyonlar Ligi'nde herkese diş geçirdi. Tarihi bir rekorla şampiyon olduk. Tarih yine şampiyon Galatasaray'ı yazacak. Hedefimiz gerçek beşinci yıldız. Bizde her şeyin gerçeği var. Şampiyonluğun da, yıldızın da." dedi.

"Fenerbahçe Konyaspor'u yenemedi, biz yendik; o yüzden gerçek şampiyon biziz"

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Okan Buruk, "Galatasaray gerçek şampiyon mu? sorusuna, Vallahi onu bilemiyorum. Bana açıklarsanız... Federasyon başka bir hak mı tanıdı acaba? Fenerbahçe Konyaspor'u yenemedi, biz yendik. O yüzden gerçek şampiyon biziz."