Gündem

Nuhoğlu İnşaat'a konkordato komiseri atandı

Firma, 2 Ekim'de konkordato ilan etmişti

19 Ekim 2018 15:03

İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Nuhoğlu İnşaat için üç aylık geçici mühlet kararı verdi ve konkordato komiseri atadı.

Para Dergisi'nde yer alan habere göre, 1986’den bu yana inşaat sektöründe olan firma geçen hafta konkordato ilan etti. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Nuhoğlu İnşaat için üç aylık geçici mühlet kararı verdi ve konkordato komiseri atadı.

Firma bu kararla mahkemenin koruması altına girdi. Davanın ilk duruşması 21 Aralık 2018 günü saat 10.30’da görülecek. Mahkeme bu tarihte geçici mühlet kararını bir kez daha uzatabilir. Sonrasında bir yıllık mühlet verip şirketin sunduğu projelerin uygulanmasına izin verir. Konkordato süreçleri maksimum 23 ay sürüyor. 

100’ün üzerinde projeye imza atan Nuhoğlu İnşaat’ın İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Küçükkuyuport, Sinan Erdem Arena, Bursa Hayvanat Bahçesi, Bayrampaşa Şehir Parkı gibi büyük projelerde imzası bulunuyor.

İstanbul Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm projeleri içinde en büyüklerinden biri firmaya ait. Fikirtepe’de Yenitepe Kadıköy projesi Yenidepe Park ve Yenitepe Cadde olmak üzere iki etaptan oluşuyor.

Ayrıca Cubes Ankara, Yenitepe İzmir ve Marinera Çeşme isimli projeleri de devam ediyor.