Gündem

Nihal Olçok'tan Olçok ailesine yanıt: Söylediklerimi onlar adına söylemiyorum, soyadımdan vazgeçmeyeceğim

Olçok ailesi, Nihal Olçok'un soyadlarını kullanmasına rıza göstermediklerini açıklamıştı

07 Aralık 2019 19:23

15 Temmuz gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, Olçok ailesinin soyadlarını kullanmasını tasvip etmediklerine yönelik açıklamasına yanıt verdi. Olçok, "Söylediklerimi onlar adına söylemiyorum, soyadımdan vazgeçmeyeceğim" dedi.

TIKLAYIN - Olçok ailesi: Nihal Hanım'ın soyadımızı kullanmasına rıza göstermiyoruz

TV5'te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Olçok, "Soyadımdan vazgeçmeyeceğim. Bugün söylediklerimi başından beri söylüyordum. Ayrıca söylediklerimi de 'Olçoklar' adına söylemiyordum. Söylediklerimi bireysel olarak, 'Nihal' olarak söylüyordum" dedi.

"Olçok ailesinin rahatsız olduğu konu ne?"

"Olçok ailesinin rahatsız olduğu konu ne?" diye soran Nihal Olçok, şu ifadeleri kullandı:

"FETÖ ile mücadele edilmediği konusu mu? Eğer Erol ve Abdullah Olçok'un kemikleri sızlıyorsa, benim söylediklerimin arkasında durmadıkları için sızlıyor olabilir. Mahkemenin, ben yaşarken çocuklarımın vesayetini amcalarına vermiş olması, işte Türkiye'de benim başından beri bağırdığım adalet sistemi… Türkiye'de 'yalnız kadın' olmak, kadın olmayı bırakmak demektir. Benim iki tane oğlum var ve ben, onlara sığındım. O yüzden Olçok soyadı, benim için Şamil ve Emir'le beraber devam edecek bir gururdur sadece."

Olçok ailesi: Nihal Hanım'ın soyadımızı kullanmasına rıza göstermiyoruz

Olçok ailesi, geçen perşembe günü, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitiren Erol Olçok'un Nihal Olçok ile 2013'te anlaşmalı boşandığını belirterek, "Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım'ın 'Olçok' soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" açıklamasında bulunmuştu.