Gündem

Nihal Olçok: Kaça sattınız 250 şehidi?

"Değdi mi, aldığınız verdiklerinize?"

18 Mart 2019 11:31

15 Temmuz’da Boğaz Köprüsü’nde vurularak hayatını kaybeden Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, açığa alınan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt'a "Kaça sattınız 250 şehidi?" diye sordu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, dün, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Lütfi Karabacak’ın ve yaklaşık bir ay önce Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan, Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderilen Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt’un açığa alındığı belirtilmişti. Açığa alınan savcıların tahkikat aşamasını yürüttükleri 'FETÖ' dosyalarında para karşılığında şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verdikleri iddia edilmişti.

Açığa alınan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt, Rixos otellerinin sahibi olan ve bir dönem iş insanı Fettah Tamince hakkında “kovuşturmaya yer yoktur” kararı vermişti.

15 Temmuz’da darbeciler tarafından Boğaz Köprüsü’nde vurularak yaşamını yitiren AKP’nin reklamcısı Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak bir mesaj paylaştı:

Nihal Olçok, kişisel Instagram hesabından, "Adaleti kaça sattınız" diye sorarak, şu şiiri paylaştı:

 

"Aşkın pazarında canlar satılır

Satarım canımı alan bulunmaz

Yunus öldü deyu selam verirler

Ölen beden imiş, aşıklar ölmez…"

Nihal Olçok, kişisel Twitter hesabından ise, "Kaça sattınız 250 şehidi? Değdi mi, aldığınız verdiklerinize" mesajını paylaştı.