Seçim 2024

Murat Kurum'dan Özel'e yanıt: Senin çapın olmadığı gibi, belli bir duruşun bile yok

02 Mart 2024 15:28

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum bugün Sultangazi'de miting gerçekleştirdi. Dün Bakırköy'de yaptığı konuşmasında "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek" sözlerini eleştiren CHP Lideri Özgür Özel'e yanıt verdi Kurum, "Özgür Efendi, senin çapın olmadığı gibi, belli bir duruşun bile yok" dedi.

Murat Kurum ve AKP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun  ile Sultangazi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda mitingini gerçekleştirdi. Kurum, miting konuşmasında yerel seçim çalışmaları, vaat ve projelerine değindi.

"Kalkmış bize çaptan bahsediyor"

"Gazze'ye dair hassasiyetimizi ifade ettiğimiz konuşmamız CHP'yi rahatsız etmiş." diyen Kurum "Gazze konusunda en son konuşacak olanlar; İsrail'e tek bir cümle dahi tepki vermeyenler, milletin destek mitinglerine katılmayanlar; sıraya girmişler, koro halinde bize saldırıyorlar. Bunların başını da; bu milletin değerlerinin düşmanı, kuran kurslarımızı orta çağ zihniyeti olarak niteleyen Özgür Özel çekiyor. Benim şahsıma ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Bir de kalkmış bize çaptan bahsediyor. "  ifadelerini kullandı

"Timsah gözyaşları"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığında Özgür Özel'in gözyaşı döktüğünü hatırlatan Kurum, "Özgür Efendi; Genel başkanının, Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanınca kameralar karşısında timsah gözyaşları döken sensin. Sonra Genel Başkanını arkadan hançerleyen yine sensin. Koyun postuna girmiş kurt gibi gezen sensin. Deprem üzerinden oraya geldiler kirli bir siyaseti yaptılar, kirli siyaseti üreten sensin. Şehit cenazesinde kahkaha atan sen. Gazzeli kahramanlara terör örgütü diyen sen. Sonra kalkıp bize çaptan bahsediyorsun öyle mi? Özgür Efendi, senin çapın olmadığı gibi, belli bir duruşun bile yok. Bana en son konuşacak kişi sensin. Murat Kurum'un hedeflerine, çalışmalarına senin hayallerin bile yetişemez, rüyanda göremezsin" dedi.

"Seçimden sonra koltuğundan olacak"

"Bunlar neden bu kadar hırçınlar, neden rahatsızlar biliyor musunuz?" ifadesini kullanan Kurum,  sözlerine şöyle devam etti:

"Çünkü, bu yetersiz eş genel başkan; seçimden sonra koltuğundan olacak. Diğeri de o ilgisiz, bilgisiz, kibri aklının önüne geçmiş belediye başkanı var ya, o da bavullarını alıp o çok sevdiği tatil beldelerine gidecek. Bunların telaşı bu. Bunların şimdi öyle bir kafaları karıştı ki. Sultangazi'yi görünce, burada bu coşkuyu görünce. Hangi polemiği girsek de gündemi değiştirsek diye bir o yana bir bu yana savruluyorlar. Bunların İstanbul diye bir dertleri yok, bunların memleket diye bir dertleri yok. Varsa yoksa kendileri var, kendi gelecekleri var. Ama siz hiç endişe etmeyin. Biz bu milletin değerlerinin hasmı olan bu adamların, bu şehri yaşanmaz hale getirenlerin insafına sizleri terk etmedik. Bundan sonra da etmeyeceğiz. Avrupa'ya gidip 'Türkiye'de demokrasi için bize yardım edin' diyenlerin, Avrupa'dan yüksek faizle borç almayı beceri sananların bu anlayışın, bu şehrin geleceğini karartmasına müsaade etmeyeceğiz"

Özgür Özel ne dedi?

Özgür Özel, bugün Bursa'da açıklamalarda bulundu. Murat Kurum'un "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazzeli yavrularımız sevinecek. Orada Gazze'nin özgürlüğü için İBB olarak Gazze'ye yapacağımız yardımlar için inşallah 31 Mart'ta milletimiz yine gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır"  sözlerini eleştiren Özel şu ifadeleri kullandı:

"Ben daha seviyesiz bir belediye başkan adayı görmedim.. Kurum diyor ki "Beni İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçerseniz Filsitin'li çocuklara yardım edeceğim" Murat Kurum'dan daha seviyesiz ve insanın aklını alaya alan bir belediye başkan adayı daha ben görmedim.

Gazze'deki çocuklara yardım yapmak için 31 Mart'ta belediyeyi AKP kazanması gerekiyorsa vay bizim halimize.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye yerel seçimlerde bir şey veremeyeceğinin kanıtı İstanbul'daki adayının Murat Kurum olmasıdır. Sen İstanbul'a Murat Kurum'u layık görüyorsan, Murat Kurum'da 31'inde kazanırsak Filistinli çocuklara yardım yapacağız diyorsa, daha söyleyecek bir şey yoktur Ben Erdoğan'ın yerinde olsam Murat Kurum'u çeker alırım. Murat Kurum'u oraya koyacağına oraya bir tane pinokyo koysa Murat Kurum'dan daha inandırıcıdır. Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum. Murat Kurum'u çek İstanbul'a pinokyoyu aday göster daha samimi bir adayın olur"