Gündem

Mine Kırıkkanat'ın evi sahte polisler tarafından arandı

Kırıkkanat, aynı günlerde Frankfurt Main’den gelmiş görünen bir mail ile yeni bir ölüm tehdidi aldı

04 Haziran 2019 09:35

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat’ın evinin, yurtdışında olduğu sırada polis kılığına girmiş iki kişi tarafından arandığı ortaya çıktı.
 
Cumhuriyet'in haberine göre Kırıkkanat’ın Kadıköy’deki adresine gelen iki kişi apartman yöneticisine sırtlarındaki polis yeleğini göstererek kapıyı açtırdı. Sert tavırlarıyla yöneticiyi korkutan kişiler, Kırıkkanat’ın hangi dairede oturduğunu, ne zaman döneceğini sordular. Kimlik göstermeden ve herhangi bir tebligat bırakmadan gittiler. 2 Mayıs’ta gerçekleşen şüpheli ziyareti öğrenen Mine Kırıkkanat, aynı günlerde Frankfurt Main’den gelmiş görünen bir mail ile yeni bir ölüm tehdidi aldı. 

İstanbul Emniyet birimlerinde yapılan araştırma sonucunda, Kadıköy adresine resmi polis gönderilmediği, tebligat yapmaya gelen polislerin zaten sivil olmaları ve oturduğu daireyi bilmeleri gerektiği anlaşıldı. 

Mine Kırıkkanat, ölüm tehdidinin ve evine yapılan sahte polis baskınının bağlantılı olduğunu düşündüğünü, yabancı basındaki yazıları nedeniyle hedef yapıldığını belirtti. 


Kırıkkanat’ın avukatı Başar Yaltı, müvekkilinin evine yapılan sahte polis baskınını ve ölüm tehditini yetkililere bildirdi. 

Kırıkkanat, ölüm tehditlerini tetikleyen kendisini hedef haline getiren kampanyadan sorumlu Yeni Akit gazetesi, Akit TV, Ülke TV, Beyaz TV, TGRT ve A Haber televizyon kanalları hakkında avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu