Gündem

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız: MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir

Davutoğlu, "MHP bizi terörle mücadelede yalnız bıraktı" demişti

26 Ağustos 2019 07:11

 

Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, geçen cumartesi Sakarya'da yaptığı konuşma siyaset dünyasını karıştırdı. Davutoğlu'nun, "MHP bizi terörle mücadelede yalnız bıraktı" sözlerine yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan geldi. Yıldız, "MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir. Terör konusunda tavizimiz yoktur. Ahmet Bey’e üzülüyorum. Geldiği yer çok kötü" dedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre; 7 Haziran sürecindeki hükûmet kurma görüşmeleriyle ilgili söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Yıldız, “MHP, Davutoğlu'nun ağzına çok gelir” dedi. “Terör konusunda bizim tavizimiz yok” diyen Yıldız, şunları kaydetti:

“Davutoğlu nereye gittiği anlaşılmayan bir hırs ve ihtirasla ibretlik bir savrulma içinde. ‘MHP'nin terörle mücadeleye destek vermediği' imasında bulunuyorsa bu söze sokakta çocuklar bile güler. Biz 50 yıldır dış politika konusunda da terör konusunda da ciddi meselelerde ülkemizin ve doğru yolda ise iktidarların yanında yer aldık. Hangi hırsla, saikle söylediğini kendine sormak lazım ama bizim için lakabı da belli. Ahmet Bey'e üzülüyorum. Geldiği yer çok kötü. Bir öğretim üyesinin, başbakanlık yapmış bir insanın daha olgun, daha gerçekçi düşünmesi gerekir. Ama Davutoğlu'nda bunların hiçbirini göremiyoruz.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ayrı bir parti hazırlığı içinde olduğu konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan için de, “Kral ve Kraliçe'nin adamlarının bu ülkede siyaseten alabilecekleri bir mesafe yok” ifadesini kullandı.