Dünya

Merdivende ayakkabılar sergilendi: Her çift intihar eden bir çocuğu temsil ediyor

Liverpool’da bulunan St. George’s Hall merdivenlerine 226 tane çocuk ayakkabısı yerleştirildi

10 Şubat 2019 10:03

İngiltere’de bir yardım kuruluşu etkinlik merkezinin merdivenlerine dizdiği ayakkabılarla çocuk intiharlarına dikkat çekti. Dernek, yerel radyo istasyonu Radio City Talk ile ortak hazırladığı enstalasyonda, her yıl intihar sebebiyle hayatını kaybeden çocuk sayısını vurguladı. 

Independent'da yer alan habere göre, Chasing the Stigma adındaki Liverpool merkezli dernek, temel amaçlarının akıl hastalıkları üzerindeki yaftaların kaldırılması olduğunu söylüyor. Yerel radyo istasyonu Radio City Talk ile ortak hazırlanan enstalasyonda, her yıl intihar sebebiyle hayatını kaybeden çocuk sayısını gösteriliyor.

Liverpool’da bulunan St. George’s Hall merdivenlerine 226 tane çocuk ayakkabısı yerleştirildi. Her çift ayakkabı, 2017 yılında intihar sebebiyle hayatını temsil eden bir çocuğu temsil ediyor.

4 Şubat-10 Şubat arası Çocuk Akıl Sağlığı Haftası’na denk gelen etkinlikle ilgili olarak yardım derneğinin kurucusu Jake Mills “istatistikler birçok insan için çok üzücü ama her birinin evlerinde yaşanan gerçekliklerden çoğu kişi haberdar değil. Her bir istatistiğin ardında trajik bir hayat var” açıklaması yaptı.