Gündem

Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'na sızdığı iddiaları Meclis gündeminde: "Bu konuyu yalanladınız mı?"

Sağlık Bakanı Koca soruyu yanıtlamadı

14 Kasım 2019 11:43

İyi Parti  Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'ün “Menzil: Bir tarikatın iki yüzü” isimli kitabındaki iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Kitapta Menzil tarikatı lideri Saki Erol'un,  “Menzil, Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdi mi?” sorusuna verdiği “Doğru, Recep Akdağ'ı tanıyorum. Buraya (Menzil'e) gelmiş gitmiş” yanıtı yer alıyor.

TIKLAYIN - Sözcü yazarı Öztürk tarikat lideri ile görüşmesini yazdı: “Menzil, Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdi mi?”


TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı bütçesi ele alınırken Çıray, Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'nı ele geçirdiği iddiasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sordu.

Çıray, “Aynı kişi ‘10 bakanın evimize geldiğini bilirim' diye anlattı o kitapta. Bu konuları yalanladınız mı? Bu konudaki düşüncelerinizi almak istiyorum. Türkiye, biliyorsunuz büyük bir tehlike atlattı, yeniden aynı tehlikelere gelmememiz lazım” ifadelerini kullandı. Bakan Koca soruyu yanıtlamadı.

Tarikat liderlerinden Feyzeddin Erol, “On bakanın evimize geldiği günler oldu.Ne olacak… Enerji eski Bakanı Taner Yıldız da Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ da bizim evimizde büyüdüler. Her hafta yanımda olan insanlardı. Şimdi selam vermiyorlar. Biz, Menzil'den kopunca bizden koptular. Biz değil, Menzilciler Türkiye'nin her yerinde güçlüdür. Bilmiyorum, devlette her yerde adamları var” demişti.