Gündem

Menderes Türel: Bir başkanın eşi diye FETÖ'nün montaj kasetleriyle hitap etmek…

"HDP'den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ'ye sığındı"

30 Mart 2019 16:04

Antalya’nın mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve 31 Mart’ta da Cumhur İttifakı’nın adayı olarak seçimlere giren Menderes Türel, eşi Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bazı kişilere toplu taşıma araçlarında seyahat ederek CHP adayları hakkında konuşmaları için ücretsiz kart dağıtılmasına dair direktifler içeren ses kaydında konuşan kişinin eşi Ebru Türel olduğu iddialarına dair konuşan Menderes Türel, "Bunlar klasik FETÖ taktiği. Kaybedeceğini anlayanlar, FETÖ'cü hesaplarından montaj kasetler yayınlıyor. HDP'den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ'ye sığındı. Yazık ya, değer mi? Hele hele bir kadına, bir başkanın eşi diye FETÖ'nün montaj kasetleriyle hitap etmek ne adamlığa yakışır, ne başka bir şeye yakışır. Benim edebimle söyleyebileceğim tek şey, yazıklar olsun demektir" dedi.

"Artık seçime girmişken, son 24 saat içerisinde montaj kasetlere başvurmak suretiyle..."

Antalya Sanayi ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) konuğu olan Türel, yayınlanan kayıtla ilgili CHP’nin adayı Muhittin Böcek’i de suçladı. Böcek'i defalarca televizyonda tartışmaya davet ettiğini kaydeden Türel, şunları söyledi:

“Gelseydi canlı yayınlarda, istediği gazeteciyle gelseydi ve benimle tartışsaydı. Bu iddiaları varsa benimle konuşsaydı. Ama artık seçime girmişken son 24 saat içerisinde montaj kasetlere başvurmak suretiyle birtakım iftiraları kendilerine çare olarak görmelerini halkımız en güzel şekilde sandıkta değerlendirir. Bu çarelere başvuranların hepsi bu iftira bataklığında battılar. Hele hele bir başkan eşine bunu yapılabilecek kadar düzeysizleşmişse, diyebileceğim tek şey yazıklar olsun. Biz 'siyaset eşittir nezaket' diyen bir anlayışla Antalya'da 15 senedir siyaset yapıyoruz, 40 senedir Antalya'da hizmetin içerisindeyiz. Yarın yüz yüze geleceğiz. Yarın bu iftiraları atanlar hangi yüzle gelecekler karşımızda konuşacaklar. Neye değer? Seçimi kazansan ne olur, kaybetsen ne olur? Seçimi kaybedeceğini anlayınca bu tür yöntemlere başvurmak insanlığa sığar mı?”

"Eleştirmişimdir, 'hizmetleri yok' demişimdir ama bu gibi belaltı iftiralara seçimi kazanacak olsam dahi başvurmam"

Geçmişte bu tür iftiralardan medet umanların genellikle çaresiz kaldıklarını kaydeden Türel, şöyle devam etti:

"Yine aynı çaresizlik içerisinde yeniden yalana dolana başvuruyorlar. Yaydıkları montaj kaset, FETÖ hesabı. Ses kaydını, herkesin çok iyi bildiği ve FETÖ'nün kullandığı bir hesaptan yaptılar. Ve yayılan ses kaseti Almanya'dan veriliyor. FETÖ hesaplarından geliyor. Zaman zaman bunları dile getirmedim ama 'CHP'nin içinde FETÖ var' diyen birtakım iddiaların doğru olduğunu teyiden şimdi görüyoruz işte. Kim yaptı onları da biliyoruz. Hiçbir şey gizli kalmaz. CHP'nin içinde önemli görevlerde olan arkadaşlarımızın bu işlere alet olmasını anlamak mümkün değil. Bu kampanyalarda bir günden bir güne rakiplerimizi eleştirmişimdir, 'hizmetleri yok' demişimdir ama bu gibi bel altı iftiralara seçimi kazanacak olsam dahi başvurmam. Bu yakışıksız tavırların hem de bir kadın üzerinden yapmalarının takdirini inşallah Antalyalılar yarın sandıkta en güzel şekilde değerlendirecektir diye düşünüyorum."


T24 seçim akşamı canlı yayında