Gündem

Mektup bırakıp kendisi ve ailesini siyanürle öldürmüştü; borç senetleri polisin tefeci baskınında ortaya çıktı

27 Eylül 2020 10:34

Antalya'da polis, tefecilik yaptığı ileri sürülen organize suç örgütüne yönelik 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda geçen yıl kasım ayında tefecilere olan borcu yüzünden siyanürle kendisini, eşini ve çocuklarını öldüren Selim Şimşek'e ait borç senetleri de ele geçirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘yüksek faizle borç para vererek tefecilik yapma’, ‘silahla tehdit ve darp’, ‘zorla senet imzalattırılması’ suçlarına karıştıkları iddiasıyla K.E. elebaşılığındaki 11 kişiyi teknik takibe aldı.

Operasyon için düğmeye basan polis, Antalya merkezli Ankara, Erzurum ve Siirt’te 25 Eylül’de eş zamanlı düzenlenen operasyonda örgütün elebaşı olduğu iddia edilen K.E. ile birlikte 11 şüpheliyi yakaladı.

2 metrelik piton

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, senet, kesici ve delici alet, dijital materyaller ile elebaşının ofisinde özel kafeste beslediği, mağdurları korkutmak ve sindirmek amacıyla kullandığı 2 metre uzunluğundaki piton ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Geçen yılki intihar

Öte yandan, Antalya’da geçen yıl kasım ayında tefecilere olan borcu yüzünden siyanürle kendisiyle birlikte eşi Sultan Şimşek’i (38), çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek’i (5) öldüren Selim Şimşek’in (36) de suç örgütüne borçlu olduğu ortaya çıktı.

Selim Şimşek’in bu borcuna ait senedi de yapılan aramalarda ele geçirildi. Suç örgütü üyelerinin, intihar olayına ilişkin bağlantısı üzerinde çalışma yapıldığı ifade edildi.

Mektup bırakmıştı

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Antalya'da gece saatlerinde aldığı ihbar üzerine bir eve giren polis, Selim Şimşek, eşi Sultan Şimşek ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek'in cansız bedenleri ile karşılaşmıştı.

Evde yapılan incelemede baba Selim Simşek’in bıraktığı 2 sayfalık mektup bulunmuştu. Baba Şimşek’in mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtilmişti. Mektupta “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz” ifadelerini kullandığı iddia edilmişti.