Ekonomi

Mehmet Şimşek: Önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program dizayn etmek

07 Haziran 2023 18:08

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı İngilizce paylaşım ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettar olduğunu söyledi. Şimşek,  "Tecrübemiz, bilgimiz ve görevimize bağlılığımız potansiyel zorlukları aşmamıza yardım edecektir. Önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program dizayn etmektir" dedi. 

Erdoğan tarafından yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev verilen Şimşek, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. "İç ve dış zorlukları aşmaya çalışırken, öngörülebilirliğimizi artırabilmek için kural temelli politika yapımına bağlılığımızın güvencesini veriyoruz" diyen Şimşek, paylaşımında şunları kaydetti:

"Prensiplerimiz, şeffaflık, hesap verilebilirlik olacak"

"Hazine ve Maliye Bakanı olmanın onur ve şerefini yaşadım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bu kapasitede teslim ettiği için minnettarım.

Bize daha kalkınan ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösteren prensiplerimiz, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve öngörülebilirlik olacak.

İç ve dış zorlukları aşmaya çalışırken, öngörülebilirliğimizi artırabilmek için kural temelli politika yapımına bağlılığımızın güvencesini veriyoruz.

Kolay çözümler ya da hızlı sonuç verecek yöntemler bunun için bulunmuyor. Ama bizim tecrübemiz, bilgimiz ve görevimize bağlılığımız potansiyel zorlukları aşmamıza yardım edecektir.

Önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program dizayn etmektir."

"Biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var" 

Daha sonra yaptığı Türkçe paylaşımda takipçilerinden "sabır ve zaman" isteyen Şimşek, şunları söyledi:

"Bugün TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevimize başlamış bulunmaktayız, Allah utandırmasın. Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağız. Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var.

Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz. Saygılarımla…"