Gündem

Mansur Yavaş: Sayfamızda hangi harcamayı nereye yaptık kuruşuna kadar açık

"5 yıl geçti, hesap vermeye geldik"

11 Şubat 2024 16:29

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Batıkent Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu. Yavaş’a burada CHP milletvekilleri ve yeniden aday gösterilen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yavaş eşlik etti.

"Sizin parasıyla maaşımızı alıyoruz, size hizmet ediyoruz" ifadelerini kullanan Yavaş, ABB'nin internet sayfasında belediyenin her kuruşunun nereye harcandığını paylaştıklarını söyledi. Yavaş, "WEB sayfamızda Sayıştay raporlarından,  hangi harcamayı nereye yaptık kuruşuna kadar görebiliyorsunuz. Bazıları gibi biz hesabımızı öbür tarafta veririz demiyoruz. Önce halkın önünde veriyoruz açık. Bazıları gibi biz hesabımızı öbür tarafta veririz demiyoruz. Halkın parasını kullanıyoruz hesabımızı halkın önünde veriyoruz.  4 binin üzerinde ihaleyi canlı yayında yaptık" şeklinde konuştu. 

"Yaptığımız hizmeti, halkın başına kadar gibi pankartlar asarak 'hayırlı olsun" demedik"

Son olarak, 5 yılda önceki dönem kadar kavşak yaptıklarını kaydeden Yavaş, "Zaten yapmamız gereken hizmeti halkın başına kakar gibi pankartlar asarak 'hayırlı olsun' demedik. 25 yılda yapılan kadar yeşil alan yaptık. Betonla işimiz yok, dünya başkentleriyle yarışıyoruz" ifadelerini kullandı