Gündem

Kurban Bayramı'nda havaalanına sabit fiyat

Aynı yakadaki havaalanına ulaşım transferi 60, farklı yakadakine 105 lira

25 Ağustos 2017 18:06

Türkiye’deki faaliyetlerine bu sene başında İstanbul’da başlayan araç çağırma uygulaması Careem, Kurban Bayramı tatili süresince yolcularını havaalanlarına sabit fiyat ile taşıyacağını açıkladı. Aynı yakadaki havaalanı transferi 60 TL ile ücretlendirilirken farklı yakadaki havaalanı ulaşımı 105 TL olacak.

Hürriyet'te yer alan ahbere göre araç filosunun tamamını 9 kişilik Mercedes Vito’lardan oluşturan Körfez’in lider araç çağırma servisi Careem, tatilin başladığı 25 Ağustos'tan bayramın bitiş günü olan 4 Eylül’e kadarki havaalanı transferlerini sabit fiyatı üzerinden "bayramlık" promosyon koduyla 20 TL indirimli yapacak. Aynı yakadaki havaalanı transferi 60 TL ile ücretlendirilirken farklı yakadaki havaalanı ulaşımı 105 TL olacak. Her üyelik için 2 kez geçerli olacak “bayramlık” promosyon kodunu üyeler, biniş ya da varış noktalarına Atatürk Havaalanı veya Sabiha Gökçen Havaalanı’nı işaretledikten sonra kullanabilecekler.

Bu yıl 5’nci yaşını kutlayan Careem, uygulama içindeki "Bize Ulaş" seçeneği ile yolculuk sırasında ve yolculuktan sonraki 1 saat içinde kullanıcılarına direkt olarak müşteri hizmetlerine ulaşma imkanı sağlıyor. 

Yolculukları takip etmek ve puanlamak mümkün

Careem ile yolculuk sırasında "Rotayı paylaş" seçeneğini tıklayarak yolculuğun harita üzerinden takip edilmesi için bir yakınınıza ulaşmak da artık mümkün. Bu sistemle Careem'e binilen andan itibaren varış noktasına ulaşana kadar tüm yolculuk, bir kişi tarafından takip edilebiliyor. Kullanıcılar, her yolculuktan sonra uygulama üzerinden kaptanı ve yolculuğu puanlayabiliyor. Careem Müşteri Hizmetleri, düşük puanlama yapılması halinde, yolculuğun ardından yolcuyla iletişime geçip, konuyu ayrıntılarıyla dinleyerek gerekli tüm önlemleri alıyor.