Spor

Kulüpler Birliği Başkanı Orman: Yabancılarla olan sözleşmelerin TL'ye dönmesinde mutabık kaldık

Yerleşik oyuncular, hocalar aynı zamanda menajerlerle yapılan anlaşmalar Türk Lirası'na çevrilecek

27 Eylül 2018 20:10

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, yabancılarla yapılan anlaşmaların Türk Lirası'na çevrilmesi kararı alındığını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nin Maslak'ta bulunan merkezinde gerçekleştirilen olağan toplantısını sona erdi. Başkan Fikret Orman toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Kulüpler Birliği'nin yoğun bir gündemi vardı. Bütün kulüplerin katılımıyla çok verimli bir toplantı geçirdik. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Türkiye'deki yerleşik insanlarla yapılan sözleşmelerin TL'ye dönülmesini tartıştık aramızda. Bu kapsamda yerleşik oyuncular, hocalar aynı zamanda menajerlerle yapılan anlaşmalarda TL'ye dönülmesi üzerine kararname gereği de zaten öyle. Bütün kulüpler mutabık kaldı. Onun haricinde de futbolun genel problemlerini konuştuk. Önümüzdeki süreç, finansal fair play gibi süreçleri konuştuk" ifadelerini kullandı.

"Bu bir yaptırım değil"

Çıkan kanunun bir yaptırım olmadığı ifade eden Orman, "18 Eylül itibarıyla bu dakikadan sonra TL üzerinden kontratlar yapılması lazım. Kanunun bunu söylüyor. Biz de zaten kanuna uymak zorundayız. Yurt içinde yapılan bütün sözleşmeleri buna bir tek sadece bir açıdan bakmamak lazım. Mesela bizim çim bakımımız var onlar da TL'ye dönecek. Bütün her şeyi TL'ye döndüreceğiz. Bütün kulüplerle bunun üzerine mutabakat sağladık. Bugünden itibaren başlayacağız artık" diye konuştu..