Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda görevden almalar

Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’da görevli 6 müdür yardımcısını görevden aldı

08 Şubat 2019 10:50

Cumhurbaşkanı Tayyip Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’da görevli 6 müdür yardımcı ile 5 ilin il kültür ve turizm müdürünü görevden aldı.  

Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına ait atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Personel Genel Müdürlüğüne İrfan İçöz atandı.

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine Bülent Uğur Ecevit'in ataması yapıldı.

Görevden alma kararları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nüsret Tutan, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcıları Ümit Yaşar Gözüm ve Semra Atınç, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcıları Nurettin Serhad Akcan ve Çetin Arslan ile Sinema Genel Müdür Yardımcısı Halil Özkan görevlerinden alındı.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay ile Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü'nün de görevlerinden alınmasına karar verildi.

Zamburkan 5'inci kez görevden alındı

Sözcü’de yer alan habere göre, Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan daha önce 4 kez  görevden alındığı ortaya çıktı.

1990 yılında Kocaeli'de İl Turizm Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Zamburkan, ilerleyen süreçte müdür oldu. Zamburkan, ilk olarak 12 Aralık 2013'te görevden alınarak geçici olarak başka görevlere atanmıştı. Açtığı dava sonucu Kocaeli İdare Mahkemesi kararıyla görevine dönen Zamburkan, iki gün sonra yeniden görevden almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü kararıyla toplam 5’inci kez görevden alınan Zamburkan, 15 ay içerisinde görevden alınması ve iadeleriyle en hızlı yer değiştiren müdür olarak anılıyor.