Gündem

Kulisler hareketlendi; Saray’a giden ‘gizemli’ CHP’li için kimlerin ismi geçiyor?

21 Kasım 2019 10:51

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın CHP’li bir ismin Saray’a giderek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddialarının ardından Ankara kulisi hareketlendi.

 TIKLAYIN - Sözcü yazarı: Erdoğan Külliye’ye çıkan bir CHP’liye “Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” demiş


CHP’li pek çok isim Saray’a giden gizemli CHP’liye tepki gösterdi. Konuya ilişkin CHP’nin geçtiğimiz seçimdeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Gürsel Erol sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

TIKLAYIN -  Muharrem İnce: Saray’a giden CHP’li açıklanmalı


Hürriyet’te yer alan habere göre, kulislerde Muharrem İnce, Gürsel Erol, CHP’den ihraç edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP üyesi olmayan Mustafa Sarıgül ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Erdoğan ile görüştüğü iddia ediliyor.

TIKLAYIN - Kılıçdaroğlu Saray'a giden CHP'li siyasetçi hakkında ilk kez konuştu: Erdoğan, CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor


Ne olmuştu?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Saray’da güvendiği bir kaynağa dayandırdığı bilgilerle kaleme aldığı yazıda, plakası değiştirilmiş bir araçla CHP’li bir siyasetçinin Saray’da Erdoğan ile görüştüğünü söyledi. Turan görüşmede Erdoğan’ın CHP’li isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum” dediği öne sürüldü.Turan CHP'li ismin gündem olmasının ardından kaynağının endişelendiğini belirterek, "Saray’a çıkan CHP’linin ismini unutacağıma söz verdim" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün katıldığı canlı yayında iddiaların doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yaptığını söyledi.