Gündem

Küçükçekmece'deki cinsel istismara ilişkin Aile Bakanı'ndan açıklama

"Elim hadise hepimizi derinden sarsmış, üzmüştür"

24 Nisan 2019 16:33

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğramasına ilişkin Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk açıklamasında, "Küçükçekmece'ki elim hadise hepimizi derinden sarsmış, üzmüştür. Çocuğun tedavi gördüğü hastaneye gidildi, aileye her türlü destek sağlandı. Adli süreç başlatıldı" dedi. Yapılan açıklamada, ""Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin haberlerin hemen ardından İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.
Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1-a maddesi gereği danışmanlık tedbir kararı ve 5/1-d maddesi gereği sağlık tedbir kararı talep edilmiştir. Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetlerinden de yararlandırılacaktır.

Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın failinin yakalanması için başlatılan adli sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz." denildi.