Gündem

KILIÇDAROĞLU TEDAVİ GÖREN DENİZ BAYKAL'I ZİYARET EDECEK

  Haber: İbrahim YILDIZ- Kamera: Anıl UÇAN-İSTANBUL DHA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'den Almanya'ya göçün 56

20 Ocak 2018 16:07

 

Haber: İbrahim YILDIZ- Kamera: Anıl UÇAN-İSTANBUL DHA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye\'den Almanya\'ya göçün 56. yılı etkinliklerine katılmak üzere Almanya\'a gitti. Kılıçdaroğlu\'nun Almanya\'da tedavi gören CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal\'ı da ziyaret edeceği bildirildi. 
Almanya\'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı\'na gelen Kılıçdaroğlu yeni il başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte makam aracından indi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, göçün 56\'ncı yılı ile ilgili düzenlenen programa katılmak üzere beraberindeki heyetle beraber Almanya\'ya gitti.  Türk Hava Yolları\'na ait uçakla saat 12.30\'da Köln\'e giden Kemal Kılıçdaroğlu\'nu Atatürk Havalimanı VIP Salonu\'ndan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve beraberindekiler uğurladı.

56 YILLIK GÖÇÜN BELGESELİNİ İZLEYECEKLER
Kılıçdaroğlu\'nun Almanya ziyareti hakkında bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Bugün Almanya\'da Nazım Hikmet etkinliğine katılacağız. Bunun yanında göçün 56\'ncı yılı etkinliğine katılacağız. 1962 yılında yapılan bir anlaşma sonrasında yurt dışına vatandaşlarımız çalışmak üzere gitmişlerdir. Bu 56 yıllık süreç içerisinde artık yurt dışında 3\'ncü jenerasyon bile sürecini tamamlamaya başladı. Dönüp baktığımızda yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız çalışan olmanın yanı sıra orada hayatın her alanında çok etkin bir noktadalar. Sanatçılarımız var, spor adamlarımız var, akademisyenlerimiz var, iş adamlarımız var, büyük esnaf vatandaşlarımız var. Artık sadece çalışanların olduğu bir yurt dışı göçmen sorunu yok. Bütün bunların yanında kronikleşmiş göçmen sorunları da var. Bu akşam ki etkinlikte hem Nazım Hikmet\'in etkinliğinin yanı sıra hem de göçün 56\'ncı yılı nedeniyle bir belgesel izleyeceğiz. Akabinde 4-5 saatlik bir toplantı yapacağız\" dedi.  

HERKESİN SELAMINI İLETECEĞİZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun Almanya\'da tedavi gören eski genel başkan Deniz Baykalı da ziyaret edeceğini söyleyen Bingöl konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizim için Almanya seyahatinin en anlamlı yanı ise eski genel başkanımız sayın Deniz Baykal\'ı tedavi gördüğü hastanede kendisini ziyaret edeceğiz. Aldığımız bilgiler sayın genel başkanımızın sağlığının her geçen gün iyiye gittiği noktasında. Bizde genel başkanımızı ziyaret edeceğiz. Sadece ziyaret etmekle kalmayacağız. Almanya\'ya gittiğimizi duyan yüzlerce vatandaşımızın selamlarını götüreceğiz\"

Görüntü Dökümü:
-Kılıçdaroğlu\'nun makam aracının VIP\'e gelişi
-Kılıçdaroğlu\'nun araçtan inişi
-Kılıçdaroğlu\'nun VIP\'e girişi
-Tekin Bingöl açıklamaları
-Detay görüntüler 
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir