Gündem

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Cesareti varsa onun istediği televizyon kanalına çıkarız, oturur tartışırız

Erdoğan’ın "İstanbul'u terör yandaşlarına peşkeş çekmeyeceğiz, buna mani olacağız” açıklamaları kayyım göndermesi olarak değerlendirilmişti

27 Ağustos 2019 16:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İstanbul'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "Aziz İstanbul'u terör yandaşlarına peşkeş çekmeyeceğiz" sözlerinin kayyım göndermesi mi olduğunun sorulması üzerine "Beni de eleştiriyor. Niye beni eleştiriyor. Cesareti varsa onun istediği televizyon kanalına çıkarız, oturur tartışırız. Niye kapalı kapılar ardında, meydanlarda beni eleştiriyor" diye yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu, 23 Haziran seçimleri öncesinde gittiği Ümraniye’de tanıştığı ve kendisini İmamoğlu ile tanıştırma sözü verdiği Mesut Akman adlı engelli yurttaşı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu Mesut Akman’a akülü araç hediye etti. 

Üçlü daha sonra Şile’ye bağlı Kabakoz Köyü’ne geçti. CHP lideri burada köylülerle bir süre sohbet etti.

“Onu ona sorun"

Bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir açıklaması oldu 'Aziz İstanbul'u terör yandaşlarına peşkeş çekmeyeceğiz, buna mani olacağız' şeklinde. Kayyım tartışmaları sürerken kayyım göndermesi olarak da değerlendirildi" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “O hiç meraklanmasın. Biz sadece İstanbul'u değil tüm Türkiye'yi de teröre teslim etmeyeceğiz" dedi. "Bunun bir kayyım göndermesi olduğuna inanıyor musunuz?" sorusuna ise Kemal Kılıçdaroğlu, “Onu ona sorun" diye yanıt verdi.

"Kendisi duyar inşallah bunları"

Kılıçdaroğlu, “Beni de eleştiriyor. Niye beni eleştiriyor. Cesareti varsa onun istediği televizyon kanalına çıkarız, oturur tartışırız. Niye kapalı kapılar ardında, meydanlarda beni eleştiriyor. Kendisinin cesareti yok mu? Eleştirebiliyor ama benimle aynı televizyon kanalına çıkmaya cesaret edemiyor? Niçin? Vatandaşıma soruyorum. Özellikle de AK Partili kardeşlerime soruyorum. Ben bu ülkede huzur istiyorum. Bu ülkede herkesin rahat yaşayabileceği bir hayat istiyorum. Kavga istemiyorum. Siyasette de kavga istemiyorum. Benimle kavga edecekse ağız dalaşına gerek yok. Çıkar beni bir televizyon kanalına. Dünya kadar televizyon kanalı var. O bana soru sorar. Ben de ona cevap veririm. Ama benim de ona soru sorma hakkım olmalı. Kendisi duyar inşallah bunları" diye konuştu.