Gündem

Kılıçdaroğlu'ndan 'ODTÜ' mesajı: "Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca; öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok

CHP lideri, Boğaziçili öğrencilere de seslenerek "yanlarındayım" dedi

05 Ağustos 2022 22:30

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ yönetimi tarafından öğrencilerin Devrim Stadyumu'nda yapacakları mezuniyet törenine 'aile kısıtlaması' getirilmesine ilişkin olarak, "Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok." ifadelerini kullandı.

ODTÜ yönetimi, yarın (6 Ağustos) yapılacak olan mezuniyet törenine kısıtlama getirdi. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı: 

"Yarın ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu güzel. Rektörlük yerleşkeye girişlere “birinci derece aile yakını” kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok.

Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum!

Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir araya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım."

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçi ve ODTÜ öğrencilerine mezuniyet töreni desteği: Alkışlamak için orada olacağız

TIKLAYIN | ODTÜ rektörlüğü, her yıl yapılan Devrim Stadyumu'ndaki mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal etti!