Gündem

Kara yollarında son durum

Temsili görsel

16 Haziran 2024 08:43

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) yol durumu bültenine göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle KGM sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişler 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

Kırklareli-Çerkezköy yolunun 27-29. kilometrelerinde Halkalı-Kapıkule Demir yolu çalışması yapılıyor. Bu nedenle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Manisa-Turgutlu yolunun 6-16. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları sebebiyle her iki istikamette şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşıma 2'şer şeritten kontrollü izin veriliyor.

Osmaniye-Gaziantep yolunun 15-48. kilometrelerinde muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Çekerek-Sorgun yolunun 34-35. kilometrelerinde yol yapım çalışması dolayısıyla ulaşım servis yolundan gerçekleştiriliyor.

Hekimhan-Alacahan yolunun 13. kilometresinde Hasan Çelebi Viyadüğünde derz onarım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 0-74. kilometrelerinde yol boyu gelişim, peyzaj, temizlik ve bakım çalışması yapılıyor. Bu nedenle 08.00-18.00 saatlerinde her iki yönde ulaşıma tek şeritten kontrollü izin veriliyor.

Antalya-Altınyaka-Kumluca yolunun 68-69. kilometrelerinde heyelan ve çökmeler sebebiyle ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

Çanakkale-Çan yolunun 11-21. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü devam ediyor.

Bolu'da yoğunluk 

Türkiye'nin en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde Kurban Bayramının ilk gününde akıcı yoğunluk yaşanıyor.

Bayramı memleketlerinde geçirmek isteyenler, otoyolun Ankara yönü Bolu Dağı Tüneli, Köroğlu Rampası, Gerede Gişeleri ile D-100 kara yolunun Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda akıcı yoğunluğa neden oldu.

Otoyolun İstanbul yönü ile D-100 kara yolunun Bolu kesimi Ankara ve İstanbul yönünde ise ulaşım normal seyrediyor.

 

Tekirdağ yolu kalabalık 

 İstanbul-Tekirdağ kara yolunda araç yoğunluğu yaşanıyor.

Ülke genelinde 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinin ikinci gününde, İstanbul-Tekirdağ kara yolunda araç yoğunluğu yaşanıyor. Kurbanlarını kesip İstanbul'dan yola çıkan ve Saros Körfezi ile Çanakkale yönüne giden tatilciler, İstanbul'a sınır Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesi ve il merkezindeki Yeniçiftlik, Yenici, Beyazköy ve üniversite kavşağında zaman zaman araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. Dünden itibaren yaşanan yoğunluk nedeniyle polis ve jandarma trafik ekipleri, Tekirdağ kesiminde bazı bölgelerde önlem aldı. Ekipler, sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı. (DHA)