Gündem

Kahveye gitmek için evden çıktı, bir haftadır kayıp

Cevdet ŞEN / KINIK (İzmir), (DHA)- İZMİR'in Kınık ilçesinde, bir hafta önce kahveye gitmek için evden çıkan şizofreni hastası Ahmet Avcı (65), arama çalışmalarına rağmen bulunamadı

20 Şubat 2018 20:22

Cevdet ŞEN / KINIK (İzmir), (DHA)- İZMİR\'in Kınık ilçesinde, bir hafta önce kahveye gitmek için evden çıkan şizofreni hastası Ahmet Avcı (65), arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.
Evli ve 5 çocuk babası, emekli çiftçi Ahmet Avcı, geçen 13 Şubat Salı günü, saat 14.30 sıralarında eşi Aziye Avcı\'ya kahveye gideceğini söyleyerek Kınık\'ın kırsal Poyracık Mahallesi, Karasu Sokak\'taki evlerinden ayrıldı. Avcı\'nın saat 18.30\'a kadar eve dönmemesi üzerine merak eden yakınları, kahveye gitti. Kahvedekiler Avcı\'nın hiç uğramadığını söyledi. Bunun üzerine yakınları bu defa gidebileceği yerlere baktı, ancak yine bir sonuç alamadı. Avcı\'nın yakınları jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ekipleri, gece boyunca Avcı\'yı aramalarına rağmen bulamayınca Arama Kurtarma Derneği\'nden (AKUT) yardım istedi. Ancak, AKUT ekiplerinin arama-kurtarma çalışmalarından da bir sonuç alınamadı. Bunun üzerine Avcı\'nın özel bir bankada çalışan oğlu Engin Avcı\'nın girişimleri ile bu defa geçen 15 Şubat\'ta bu kurumun arama kurtarma derneği YAKUT tarafından da arama yapıldı. Fakat bu aramada da diğerlerinde olduğu gibi Avcı\'ya rastlanmadı.
Ahmet Avcı\'nın kızı Nurten Avcı (44), babasını şizofreni hastası olduğunu belirtip, \"Bugüne kadar ilaçlarını devamlı verdik. Bu nedenle, ilaç almadığı zaman nasıl bir durumla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Aram kurtarma ekipleri ve güvenlik güçleri dağ, tepe babamı aradı. Bizler de çevre il ve ilçeleri, hastaneleri, huzurevlerini, misafirhaneleri dolaşıp, babamızı aradık. Ancak, sanki yer yarıldı da içine girdi, bulamadık. Hayatından endişe ediyoruz\" dedi.
Aziye Avcı da eşinin kimseye zararı olmayan biri olduğunu belirtip, \"Bulunması için yetkililerden yardım istiyoruz. Eşimi gören ya da bilenlerden de en yakın polis ve jandarma karakoluna ihbarda bulunmalarını rica ediyorum\" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir