Gündem

Kadir Topbaş'tan 'Zarrab davası' yorumu: Üst aklın borusunu öttürmek Türkiye’ye zarar verir

"Bütün kumpaslar gibi bu son tezgâh da dağılacaktır"

02 Aralık 2017 16:57

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla 20 ay önce Miami'de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab'ın "tanık" sıfatıyla ifade verdiği davayla ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulundu. Dava için "tiyatro" benzetmesi yapan Topbaş, “Dış odaklı saldırılara alkış tutmak, üst aklın borusunu öttürmek Türkiye’ye zarar verir. Geleceğimizi sıkıntıya sokar" diye yazdı. 

Topbaş’ın tweetleri şöyle:

“New York’taki Zarrab Davası Türkiye’yi yıpratmak isteyenlerin sergilediği bir tiyatrodan ibarettir. Bu saldırı devletimizin bağımsızlığını hedef almaktadır”

“17/25 Aralık kumpas sürecinde, seçilmiş meşru hükümeti devirmeye çalışan  şer ittifakı, bugün benzer malzemeyle rövanş peşindedir”

“Hiçbir hukuki karşılığı olmayan kağıtları belge diye sallayıp siyaset yaptıklarını zannedenler yine hüsrana uğrayacaklardır.”

“Dış odaklı saldırılara alkış tutmak, üst aklın borusunu öttürmek Türkiye’ye zarar verir. Geleceğimizi sıkıntıya sokar.”

“Hiç şüphe yoktur ki; saldırıların hedefi Türkiye’dir. Milletimiz bunun farkındadır ve bu saldırılar karşısında her zamankinden daha fazla kenetlenmiştir.”

“Bütün kumpaslar gibi bu son tezgah da dağılacaktır. Dış odaklı saldırılar, milletimizin basiret duvarına çarpıp erimeye mahkumdur.”

“Türkiye’ye boyun eğdirmek isteyenlere en büyük engel Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın güçlü liderliğidir.”

“Bugün, Türkiye’nin milli haysiyetine saldıranlara “Dur” deme günüdür.”