Seçim 2024

İYİ Parti'nin İzmir adayları belli oldu| Meral Akşener: Atatürk'ün varisi DEM'leniyor

İYİ Parti'nin İzmir adayları belli oldu

22 Şubat 2024 15:14

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  partisinin İzmir proje ve aday tanıtım töreninde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında CHP'yi hedef alan Akşener, "Atatürk'ün varisi DEM'leniyor bugün. Atatürk'ün varisi olanlar bu derece bazı konularda geniş düşünceli olamazlar." dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir İktisat Kongre Merkezi'nde partisince düzenlenen "İzmir Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.

Törende İYİ Parti'nin İzmir belediye başkan adayları da açıklandı. 

İYİ Parti'nin İzmir adayları şu şekilde:

Tire: Salih Atakan Duran
Aliağa: Bahadır Gültekin
Balçova: Hicran Helezür
Bayırdır: Kenan Göken
Bayraklı: Mehmet Erdinç Çobanoğlu
Bergama: Nezih Özuyar
Beydağ: Yasin Kırmızı
Bornova: Uğur Uray
Buca: Suat Nezir
Çeşme: Havva Evci
Çiğli: Özgür Doğan
Dikili: Önder Akşengün
Foça: Derya Kale Erdemli
Gaziemir: Sedat Dağ
Güzelbahçe: Gizem Albaş
Karabağlar: Gökhan Uzun
Karaburun: Zafer Sevinç
Karşıyaka: Yetkin Hafızoğlu
Kemalpaşa: Nizamettin Yılmaz
Kınık: Olcay Oral
Kiraz: Halil Çokgüler
Konak: Huriye Serter
Menderes: Ergun Özgün
Menemen Tanzer Sucu
Narlıdere: Feza Genişoğlu
Ödemiş: Güven Kılıç
Seferihisar: Erman Çıkar
Selçuk: Aslan Sezgin
Torbalı: Melih Terzioğlu
Urla Ertunç Tezcan

"Atatürk'ün varisi DEM'leniyor"

Akşener'in konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Ben insan olarak pek çok çirkinliği zaman zaman aşabilmişsem de hazmetmeye gayret etmişimdir. Hazmetmişimdir, yutmuşumdur bana karşı yapılanı. Ancak Atatürk'ümüze ve ailesine karşı söylenen hiçbir sözü yutamadım ben. Çünkü benim babamın amcası Atatürk'ün arkadaşıydı. Atatürk'ümüzün onun annesinden, kız kardeşinden o kadar şeyler dinledim ve hatıralara şahit oldum ki, Zübey'de annemizin hakkında bu dönemde konuşulan çirkinliklerin hiçbirini hazmedemedim. Zaman zaman ağzımı bozdum, küfür ettim, şerefsiz dedim. o kişiler tarafından mahkemeye verildim. Ancak isterdim ki Türkiye'de yer yerinden oynasın. Ancak oynamadı. Bu yumruk arasındaki sistemden herkes memnun. İzmir Atatürk'ün, Zübeyde annenin şehridir. İşgale hayır diyen şehirdir. Biz onları doğru anlatamadığımız için Atatürk'ün varisi olanlar DEM'leniyor bugün.. Atatürk'ün varisi olanlar bu derece bazı konularda geniş düşünceli olamazlar. Diğer tarafta da anasından başlayarak Atatürk'ün her bir haline iftira atanlar var, bunu seyreden yöneticiler var ben seyredemem. Seyredemediğim için başıma her şey geldi. Gelmesine de razıyım .Bugün İzmir'de bir karar vereceksiniz. 31 Mart'ta bir karar vereceksiniz. Bu karar 'İzmir benimdir kardeşim, ceketimi assam kazanırım' diyen, ondan sonra da canı istediği gibi canı istediği irtibatları kuran bir anlayışa 'evet' diyeceksiniz ya da Atatürk'ün, bugünkü torunu sayabileceğimiz onun uğruna, ilkeleri uğruna onun adına ne gerekiyorsa yapacağından emin olduğunuz, İYİ Partili Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Ümit Özlale'ye vereceksiniz. Ne o tarafla, ne bu tarafla olmak mecburiyetinizi ortadan kaldıracaksınız. Bu aynı zamanda Türkiye'de oluşan mecburiyetleri ortadan kaldıracak. Türkiye'yi gerçekten zora sokan çok önemli bir anlayışı değiştireceksiniz.""

Akşener'den sonra konuşma yapan İzmir adayı Ümit Özlale'yi proje ve vaatlerini anlattı. Özlale'li ilk 300 günde şunları gerçekleşeceğini söylediği vaatleri arasından öne çıkanlar şu şekilde:

Hayvan bakım evi açılacak

Su faturalarını yüzde 35 düşecek

Toplu ulaşım 7/24 yapılacak

İZBAN seferleri arttırılacak

Vergi levhası olmayan işletmeler kapatılacak

İkinci Bahar Yaşam Siteleri'nin temeli atılacak

Trafiği azaltmak için ağır vasıtalara ksııtlama gelecek

Kıyı ilçelerde yüzen otopark kuracağız

Engelli vatandaşlar için trafiğe kapalı, yürüyüş rotaları