İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İzmir proje ve aday tanıtım töreninde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında CHP'yi hedef alan Akşener, "Atatürk'ün varisi DEM'leniyor bugün. Atatürk'ün varisi olanlar bu derece bazı konularda geniş düşünceli olamazlar." dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir İktisat Kongre Merkezi'nde partisince düzenlenen "İzmir Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.
Törende İYİ Parti'nin İzmir belediye başkan adayları da açıklandı.
İYİ Parti'nin İzmir adayları şu şekilde:
Tire: Salih Atakan Duran Aliağa: Bahadır Gültekin Balçova: Hicran Helezür Bayırdır: Kenan Göken Bayraklı: Mehmet Erdinç Çobanoğlu Bergama: Nezih Özuyar Beydağ: Yasin Kırmızı Bornova: Uğur Uray Buca: Suat Nezir Çeşme: Havva Evci Çiğli: Özgür Doğan Dikili: Önder Akşengün Foça: Derya Kale Erdemli Gaziemir: Sedat Dağ Güzelbahçe: Gizem Albaş Karabağlar: Gökhan Uzun Karaburun: Zafer Sevinç Karşıyaka: Yetkin Hafızoğlu Kemalpaşa: Nizamettin Yılmaz Kınık: Olcay Oral Kiraz: Halil Çokgüler Konak: Huriye Serter Menderes: Ergun Özgün Menemen Tanzer Sucu Narlıdere: Feza Genişoğlu Ödemiş: Güven Kılıç Seferihisar: Erman Çıkar Selçuk: Aslan Sezgin Torbalı: Melih Terzioğlu Urla Ertunç Tezcan
|
"Atatürk'ün varisi DEM'leniyor"
Akşener'in konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:
"Ben insan olarak pek çok çirkinliği zaman zaman aşabilmişsem de hazmetmeye gayret etmişimdir. Hazmetmişimdir, yutmuşumdur bana karşı yapılanı. Ancak Atatürk'ümüze ve ailesine karşı söylenen hiçbir sözü yutamadım ben. Çünkü benim babamın amcası Atatürk'ün arkadaşıydı. Atatürk'ümüzün onun annesinden, kız kardeşinden o kadar şeyler dinledim ve hatıralara şahit oldum ki, Zübey'de annemizin hakkında bu dönemde konuşulan çirkinliklerin hiçbirini hazmedemedim. Zaman zaman ağzımı bozdum, küfür ettim, şerefsiz dedim. o kişiler tarafından mahkemeye verildim. Ancak isterdim ki Türkiye'de yer yerinden oynasın. Ancak oynamadı. Bu yumruk arasındaki sistemden herkes memnun. İzmir Atatürk'ün, Zübeyde annenin şehridir. İşgale hayır diyen şehirdir. Biz onları doğru anlatamadığımız için Atatürk'ün varisi olanlar DEM'leniyor bugün.. Atatürk'ün varisi olanlar bu derece bazı konularda geniş düşünceli olamazlar. Diğer tarafta da anasından başlayarak Atatürk'ün her bir haline iftira atanlar var, bunu seyreden yöneticiler var ben seyredemem. Seyredemediğim için başıma her şey geldi. Gelmesine de razıyım .Bugün İzmir'de bir karar vereceksiniz. 31 Mart'ta bir karar vereceksiniz. Bu karar 'İzmir benimdir kardeşim, ceketimi assam kazanırım' diyen, ondan sonra da canı istediği gibi canı istediği irtibatları kuran bir anlayışa 'evet' diyeceksiniz ya da Atatürk'ün, bugünkü torunu sayabileceğimiz onun uğruna, ilkeleri uğruna onun adına ne gerekiyorsa yapacağından emin olduğunuz, İYİ Partili Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Ümit Özlale'ye vereceksiniz. Ne o tarafla, ne bu tarafla olmak mecburiyetinizi ortadan kaldıracaksınız. Bu aynı zamanda Türkiye'de oluşan mecburiyetleri ortadan kaldıracak. Türkiye'yi gerçekten zora sokan çok önemli bir anlayışı değiştireceksiniz.""
Akşener'den sonra konuşma yapan İzmir adayı Ümit Özlale'yi proje ve vaatlerini anlattı. Özlale'li ilk 300 günde şunları gerçekleşeceğini söylediği vaatleri arasından öne çıkanlar şu şekilde:
Hayvan bakım evi açılacak
Su faturalarını yüzde 35 düşecek
Toplu ulaşım 7/24 yapılacak
İZBAN seferleri arttırılacak
Vergi levhası olmayan işletmeler kapatılacak
İkinci Bahar Yaşam Siteleri'nin temeli atılacak
Trafiği azaltmak için ağır vasıtalara ksııtlama gelecek
Kıyı ilçelerde yüzen otopark kuracağız
Engelli vatandaşlar için trafiğe kapalı, yürüyüş rotaları
|