Gündem

İstanbul Valisi Yerlikaya ve İBB Başkanı İmamoğlu çevre düzenlemesini inceledi; Atatürk Kültür Merkezi, 29 Ekim'deki açılışa hazırlanıyor

14 Eylül 2021 16:40

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, inşaatı tamamlanan ve 29 Ekim'de açılacak olan Atatürk Kültür Merkezi'nin çevre düzenlemesini inceledi. 

29 Ekim'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde son çalışmalar yapılıyor. Vali Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılış öncesi projenin çevre düzenlemesini ve çalışmaları birlikte inceledi.

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin paylaşılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük emek ve destekleriyle yeniden yapılan Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Cumhuriyetimizin 98. yılında 29 Ekim’de açılacak.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, açılış öncesi AKM’deki son hazırlıkları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve Proje Mimarı Murat Tabanlıoğlu ile birlikte yerinde inceledi.

Vali Yerlikaya, incelemelerin ardından yaptığı değerlendirmede;

 “29 Ekim’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan Atatürk Kültür Merkezi’nin çevre düzenlemesiyle ilgili son hazırlıkları yapıyoruz.

Açılışını heyecanla beklediğimiz AKM, İstanbul’umuzun kültür sanat hayatına imzasını atacak.” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla çalışmaları sürdürülen ve açılışı büyük bir heyecanla beklenen AKM, çalışmaların tamamlanmasının ardından, Cumhuriyetimizin 98. yılında 29 Ekim’de açılacak."