Gündem

İstanbul Kağıthane'de İETT otobüsü kamyonete çarptı; 1 yolcu yaralandı

Devrilen kamyonetin kaza yerine gelen vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından trafik normale döndü

30 Ekim 2019 10:03

Kağıthane'nin Okmeydanı TEM bağlantı yolu,  Sadabad 1 Viyadüğü çıkışında İETT otobüsü, arıza nedeniyle yol kenarında duran kamyonete çarptı. Kamyonet devrilirken, otobüsteki 1 yolcu yaralandı.

Kaza Okmeydanı TEM Bağlantı yolu, Nurtepe mevkii Sadabad 1 Viyadüğü çıkışında saat 07.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre TEM otoyolu istikametine ilerleyen Mecidiyeköy-Arnavutköy seferini yapan  İETT belediye otobüsü, arıza nedeniyle yol kenarında duran Cafer Şimşek’in bulunduğu 34 FT 1158 plakalı kamyonete arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle kamyonet devrilirken otobüsteki bir yolcu da yaralandı. Haber verilmesi üzerine kaza yerine polis ve ambulans sevk edildi. Yaralı yolcu ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Trafikte yoğunluk oluştu

Kaza nedeniyle Sadabad 1 Viyadüğü TEM otoyolu istikametinde trafik kilitlendi, uzun araç kuyrukları oluştu. Devrilen kamyonetin kaza yerine gelen vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

"Güm diye bir ses duydum, otobüs bana çarptı"

Arıza yapan kamyonun sürücüsü Cafer Şimşek, "Kamyonum arıza yapmıştı ben de sağ tarafa çektim, dörtlüleri yaktım bekliyordum. Oğluma telefon ettim onun gelmesini bekliyordum. Bu sırada ‘güm’ diye bir ses duydum. Otobüs bana arkadan çarptı. Otobüsteki 1 yolcu yaralandı o da hastaneye kaldırıldı" dedi.