Dünya

İsrail, Filistin'e misilleme yapmakta gecikmedi

İsrail'den Gazze'ye düzenlenen bombardımanda 1 Filistinli öldü. Saldırıda 6 Filistinli de yaralandı.

08 Nisan 2011 03:00

T24 - İsrail savaş uçakları Gazze'yi vurdu. İsrail'den Gazze'ye düzenlenen bombardımanda 1 Filistinli öldü. Saldırıda 6 Filistinli de yaralandı.   

Saldırı, Gazze'den İsrail'e düzenlenen ve bir okul otobüsünün vurulması sonucu 2 kişinin yaralanmasına yol açan roket saldırısının ardından geldi. İsrail savaş uçakları Gazze kentinin güneyindeki bir noktayı da vurdu, saldırıda yaralanan olmadı.


HAMAS ÜSTLENDİ

İsrail'de bir otobüse yönelik saldırı, Hamas'ın silahlı kanadı tarafından üstlenildi. Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, yaptığı yazılı açıklamayla, okul otobüsüne saldırıyı üstlendi.


İSRAİL'DEN YENİ SAVUNMA KALKANI

Öte yandan İsrail, Filistin topraklarından fırlatılan roketlere karşı kurduğu ve "Demir Kubbe" adı verilen yeni savunma kalkanını, bugün düzenlenen roket saldırılarında denedi. İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, kalkanın başarılı olduğunu belirtti, fırlatılan bir roketin, kalkanın savunma sistemi tarafından ateşlenen roketle vurulduğunu kaydetti.
Demir Kubbe sistemine bağlı roket bataryaları bir kaç hafta önce yerleştirilmeye başlanmıştı. Sistemin teknolojisinin henüz çok yeni olduğunu belirten yetkililer, tüm İsrail kentlerinin henüz korunmadığını kaydetti.