Dünya

İran: Füze silahsızlandırılmasını asla kabul etmeyiz

Ekber Karabağ / Tahran, 1 Mayıs (DHA) - İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, ülkesinin Avrupa ve ABD tarafından son günlerde talep edilen füze silahsızlandırılmasını "asla" kabul etmeyeceklerini vurguladı

01 Mayıs 2018 13:19

Ekber Karabağ / Tahran, 1 Mayıs (DHA) - İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, ülkesinin Avrupa ve ABD tarafından son günlerde talep edilen füze silahsızlandırılmasını \"asla\" kabul etmeyeceklerini vurguladı.
Tahran Ulusal Savunma Üniversite\'nde konuşan General Selami, İran’ın balistik füze programının tartışılmasını isteyen ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin talebini \"kabul edilemez\" olarak değerlendirdi.
İranlı General, \"Düşmanlarımız bir taraftan bizi tehdit ederken diğer taraftan füze konusunda silahsızlanmamızı istiyor. Bu ahlaksızca ve akıldışı bir taleptir. Füzelerimiz caydırıcı gücümüzün ana unsurudur. Asla caydırıcı potansiyelimizden vazgeçmeyi kabul etmeyiz. Amerikalılar ve Avrupalılar bunu bilmeli\" dedi.
ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geçen hafta yaptıkları görüşmede, 2015 yılında Tahran\'la imzalan nükleer anlaşmada değişiklikler yapılarak aralarında Tahran\'ın füze çalışmalarının da bulunduğu bazı maddelerin anlaşmaya eklenmesini görüşmüştü. (Görüntülü - Fotoğraflı)

Görüntü Dökümü:
General Hüseyin Selami\'nin Tahran Savunma Fakültesi\'ndeki konuşması 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir