Dünya

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Siyonistlere izin vermemeliyiz

Ekber Karabağ / Tahran, 18 Mayıs (DHA) - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani,  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Liderler Zirvesi'ne katılmak için İstanbul'a hareket etmeden önce Tahran'da yaptığı konuşmada, "Siyonistlerin yasadışı durumlarını kademeli olarak m

18 Mayıs 2018 14:14

Ekber Karabağ / Tahran, 18 Mayıs (DHA) - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani,  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Liderler Zirvesi\'ne katılmak için İstanbul\'a hareket etmeden önce Tahran\'da yaptığı konuşmada, \"Siyonistlerin yasadışı durumlarını kademeli olarak meşru kılmalarına izin vermemeliyiz\" diye uyardı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'ın Filistin\'deki son gelişmelerin ardından yaptığı davet üzerine İstanbul\'a gittiğini belirten Ruhani,  \"ABD\'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs\'e taşıması, BM Güvenlik Konseyi kararlarına ve uluslararası kurallar aykırıdır. ABD yönetimi bugün İslam dünyası ve kamuoyunda her zamankinden daha fazla nefret edilir hale geldi\" dedi.
Ruhani, Filistin ve Kudüs meselesinin her zaman İslam dünyasının ilk meselesi olduğunu söylerdi ve ekledi,  \"Bu toprakların gerçek sahibi Filistin halkıdır.” (Fotoğraflı)

Görüntü Dökümü:

- İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani\'nin Tahran Mehrabad Hava Limanı\'ndaki basın açıklaması

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir