Gündem

"İnce kurultay çağrısı yapacak" iddiası

İnce bugün katılacağı televizyon programında açıklamalarda bulunacak

12 Temmuz 2018 10:24

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün katılacağı bir televizyon programında neden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na neden 'çekil' dediğini açıklayacağı iddia edildi. 

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberien göre, İnce’nin yapacağı açıklamanın ardından kendisini destekleyenlere “Kurultay için imzaları toplayın” diye çağrıda bulunacağı belirtiliyor.

İnce’ye yakın partililerin, bugüne kadar 600’e yakın delegeden olağanüstü kurultay için imza atma sözü aldığı, notere başvuracakları ve olağanüstü kurultay için süreci başlatacakları kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’nun ise ODTÜ ve iki bağımsız kuruluşa yaptırdığı seçim analizlerinin tamamlanmasının ardından yerel seçimler için start vereceği öğrenildi.

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Hürriyet’e yaptığı açıklamada önlerinde duran öncelikli görevin yerel seçimlere hazırlanmak olduğunu ifade ederken, “ “Biz yolumuza bakıyoruz. Ben imza toplanacağına ihtimal vermiyorum. Parti tabanı, parti içi yarış değil iş istiyor. Örgütü seçime hazırlamayı bekliyor herkes” dedi.