Gündem

İmamoğlu'ndan üniversite öğrencilerine 'Binali Yıldırım' göndermesi: Aman ha kopya çekmeyin, örnek alanlar var

Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Maslak Metrosu'nda yaptı

16 Mayıs 2019 19:08

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmasını Maslak Metrosu'na taşıdı. Ayazağa yönünden metroya inen İmamoğlu'nun çevresi, yüzlerce vatandaş tarafından kuşatıldı. Kendisiyle ''selfie'' yarışına girenlerin çoğunlukla üniversite öğrencisi olduğunu öğrenen İmamoğlu, kendi vaatlerini sahiplenen rakibi Binali Yıldırım'a gönderme yaptı: ''Aman ha kopya çekmeyin, kopya çekecekler var, örnek almasın.''

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini iptal etmesiyle mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını Maslak Metrosu'nda yaptı. Ayazağa yönünden Maslak Metro İstasyonu'na giriş yapan İmamoğlu'nun etrafı, bir anda vatandaş tarafından adeta sarıldı. Bir anda karşılarında İmamoğlu gören vatandaşlardan kimi ''selfie'' yaparken kimi yurttaşlarda, cep telefonlarından canlı yayın yaparak, yakınlarını İmamoğlu ile buluşturdu. ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganlarını atan vatandaşlar, İmamoğlu'ndan görüntü alabilmek için birbirleriyle yarıştı.

Kendisiyle ''selfie'' yarışına girenlerin çoğunlukla üniversite öğrencisi olduğunu öğrenen İmamoğlu, kendi vaatlerini sahiplendiği ifade edilen rakibi Binali Yıldırım'a, ''Aman ha kopya çekmeyin, kopya çekecekler var, örnek almasın. Her gence söylüyorum. Sakın kopya çekmeyin'' sözleriyle gönderme yaptı. Vatandaşlar, kendilerine, ''Her şey çok güzel olacak'' şeklinde seslenen İmamoğlu'na, alkışlarla karşılık verdi.