Gündem

İmamoğlu'dan Sayıştay'a tepki: Anneler, çocuklar, gençler müsterih olsun

20 Aralık 2020 14:41

T24 Haber Merkezi

Sayıştay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadi olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine verilen ücretsiz ulaşım kartını da mevzuata aykırı bulduğunu açıklamıştı. İmamoğlu bu karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. İmamoğlu, "Üstün kamu yararı bulunan tüm hizmetlerimiz devam edecek" dedi.

TIKLAYIN | Sayıştay 2019 Raporu tekrar okumaya açıldı; Üsküdar, Fatih, Sakarya ve Ordu belediyelerinde çok sayıda usulsüzlük tespit edildi

İmamoğlu'nun yaptığı paylaşım şöyle:

"Sayıştay, 0-4 yaş çocuklu annelere sağladığımız ücretsiz ulaşımı, 115 bin çocuğa dağıttığımız ücretsiz sütü ve üniversitelilere sağladığımız eğitim desteğini mevzuata aykırı buldu. Üstün kamu yararı bulunan tüm hizmetlerimiz devam edecek. Anneler, çocuklar, gençler müsterih olsun."

Ne olmuştu?

Sayıştay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadi olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine verilen ücretsiz ulaşım kartını da mevzuata aykırı bulundu. Bu konuda yetkinin cumhurbaşkanında olduğu belirtildi. Ayrıca, 3 Kasım 2011 ve 3 Haziran 2014 tarihinde bir kamu bankası ile imzalanan protokolle iki lüks aracın İBB’ye teslim edildiği ancak yürürlük süresinin belirlenmemesi nedeniyle halen devam ettiği vurgulandı. Bu konuda işlem tesis edildiği belirtildi.