Gündem

İBB'den Gezi Davası'nda tutuklanan Tayfun Kahraman için açıklama: En kısa sürede işinin başına dönecek

İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman'a Gezi Davası'nda 18 yıl hapis cezası verilmişti

29 Nisan 2022 13:02

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, Gezi Davası’nda  “hükümeti ortaya kaldırmaya teşebbüse yardım etmekten” 18 yıl hapis cezası verilmesinin ardından tutuklanan İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman ile ilgili açıklama yaptı. Akgün, "Tayfun Kahraman en kısa zamanda işinin başına dönecektir" dedi.

Halk TV'den Hava Asal’a konuşan Akgün, "İBB’de gerek Daire Başkanlığı gerekse Koordinatörlük görevlerini üstlenmiş, arkadaşımız Tayfun Kahraman'ın başlattığı projeler de kendisinin yokluğunda devam edecek. Belediye tarafından yürütülen kamusal faaliyetlerin durması söz konusu olamaz. Tayfun’un da projeleri, o varmış gibi devam edecek" açıklamasını yaptı. 

Pek çok projenin başlamasında imzası olan Kahraman'ın işlerinin bittiğine de imza atacağına inandığını belirten Akgün, "Çalışma arkadaşlığının ötesinde 20 yıllık dostum olan Tayfun Kahraman bizim için çok değerli bir insandır. Kendisi aynı zamanda yaptığı çalışmalar ile bilinen ve takdir edilen iyi bir de akademisyen. İş bir yana Tayfun Kahraman ve diğer arkadaşların bir an önce özgür yaşamlarına ve ailelerine kavuşmasını diliyorum. Arkadaşımızı kalan işlerini tamamlaması için bekliyoruz. İnanıyorum ki, başlattığı projeleri bitirmek de kendisine nasip olacaktır. Bu arada projeleri bize emanet. Emanete sahip çıkacağız. Bugün, zor zamanlar olsa da ailesinin başı her zaman dik ve onunla gurur duyuyorlar. Biz de her zaman en üst seviyede dayanışma içerisinde olacağız" diye konuştu.

TIKLAYIN - Gezi davasında karar: Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet; Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Yiğit Ali Ekmekçi'ye 18 yıl hapis ve tutuklama!