Gündem

İBB Başkanı Uysal: Zorla kimseye kentsel dönüşüm yaptırmayacağız (1)

  Özgür Deniz KAYA-Cansel KİRAZ-İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL (DHA) İSTANBUL  Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Mevlüt Uysal, Silivri'de yapılacak sosyal konutların detaylarını açıkladı

28 Mart 2018 15:27

 

Özgür Deniz KAYA-Cansel KİRAZ-İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL (DHA) İSTANBUL  Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Mevlüt Uysal, Silivri\'de yapılacak sosyal konutların detaylarını açıkladı. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Uysal, \"Zorla kimseye kentsel dönüşüm yaptırmayacağız. İmzasını getirenlerin yerinde kentsel dönüşüm yapacağız\" diye konuştu.

İBB Başkanı Uysal, KİPTAŞ Genel Müdürü  İsmet Yıldırım ile birlikte, İBB\'ninSaraçhane\'deki binasında Silivri\'de KİPTAŞ tarafından yapılacak sosyal konut projesiyle ilgili bilgiler verdi.  KİPTAŞ\'ın bir dönem ticari gelir getirici konutlar yaptığını belirten Uysal, \"İstanbul halkı \'KİPTAŞ artık eskisi gibi değil\' diye düşünmüş olabilir. Üst gelir gruplarına konut yapan şirketler var. Biz şu anda KİPTAŞ olarak yeniden sosyal konut, dar gelirlilere konut örnek projelere ağırlık verme kararı aldık\" dedi.

2+1 DAİRE 195 BİN TL, 3+1 DAİRE 215 BİN TL OLACAK

Silivri\'deki projeye ilişkin konuşan Uysal, \"Bin 508 konut, Silivri 3. Etap\'ta yine dar gelirliler, İstanbul\'da evi olmayanlar için şu anda 195 bin TL 2+1, 215 bin TL 3+1. Her dairenin otoparkı, yeşil alanı, sosyal alanları. Sitede olması gereken tüm sosyal imkanların olduğu bir yapı\" diye konuştu.

36 AY FAİZSİZ KREDİ İLE BAŞVURULAR BAŞLADI

Daire ücretinin 30 bin lirasının peşin olarak alınacağını söyleyen Uysal, \"Geri kalan yüzde 80,\'ini 36 ay faizsiz taksit yapma hakkı var ya da kredi kullanarak 120 ayı 0.92 ile çok daha düşük taksitlerle ödeme imkanı var. 24 ay satmama şartı var. Maliyetinin altına veriyoruz. Hak sahipleri alsın, hemen alıp satmaya girmesin. En azından binası bitsin, anahtarını alsın, oturabilecekse devam etsin. Oturma imkanı yoksa ondan sonra atsın\" dedi.

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir