Gündem

HDP'li Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldırının faillerindendi; muhtar adayı oldu

Hatun Tuğluk’un cenazesi Ankara İncek Mahalle Mezarlığı’na saldırılar sonucu defnedilememişti

01 Mart 2019 13:59

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırının faillerinden biri olan Murat Alp saldırının yaşandığı mahalleden muhtar adayı oldu.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesi'nden aday olan Murat Alp'in saldırı gecesi gözaltında tutulduğu karakolda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıkmıştı. Fotoğraf için konuşan Soylu “Mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çekilmek istedi” demişti.

Artıgerçek’ten Derya Okatan’ın haberine göre, Murat Alp 31 Mart yerel seçimleri için İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu.

 

Ne olmuştu?

.

“Buraya Ermeni gömdürtmeyiz” diyerek cenazeye saldıran 19 kişi hakkında dava açılırken, Alp’in de içinde olduğu üç tutuklu sanık ilk duruşmada tahliye edilmişti.

Alp, duruşmada kendisini “Cenazeyi terörist cenazesi diye biliyordum. Her gün şehit cenazelerinden sıkıldığımız için bunu yaptık” diye savunmuş, cenaze sahiplerine küfür ettiğini kabul etmişti. Alp, Soylu ile çektirdiği fotoğrafa dair sorulara yanıt vermemiş ve cenaze sahiplerinden özür dilemişti.